Digitālās TV krāpšanas lietas dēļ amatu zaudē «Possessor» valdes loceklis Mitenbergs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Digitālās televīzijas krāpšanas lietas dēļ amatu zaudējis SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" ("Possessor") valdes loceklis Alvis Mitenbergs, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

"Ņemot vērā "Possessor" rīcību sakarā ar prokuratūras uzrādītajām apsūdzībām pret SIA "Tet" valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi un vēl četrām personām par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā un tādējādi "Tet" nodarītajiem zaudējumiem apmērām 7,5 miljonu eiro apmērā, "Possessor" valdes loceklis Alvis Mitenbergs ir zaudējis Ekonomikas ministrijas kā "Possessor" kapitāla daļu turētāja uzticību," teikts EM paziņojumā.

"Possessor "dalībnieku ārkārtas sapulcē ceturtdien, 5. novembrī, nolemts atsaukt Mitenbergu no "Possessor" valdes locekļa amata.

EM norādīja, ka, izvērtējot "Possessor" valdes sniegto informāciju, ministrija konstatēja, ka "Possessor" valde nav sniegusi savu viedokli uz jautājumiem, pārsvarā referējot "Tet" padomes atbildi. EM vienlaikus norādīja, ka tai nav saprotama "Possessor" valdes rīcība, neinformējot kapitāla daļu turētāja pārstāvi par prokuratūras uzrādītajām apsūdzībām. Par tām "Possessor" vadība esot zinājusi augustā.

"Uzskatu, ka "Possessor" valdes loceklis nav rīkojies kā krietns un rūpīgs saimnieks, savlaicīgi neinformējot "Possessor" kapitāla daļu turētāju par notiekošo. "Possessor"  valdes loceklis nav nodrošinājis visas nepieciešamās darbības, lai novērstu kaitējuma nodarīšanu Latvijas valsts interesēm un "Tet" reputācijai, kā "Tet" līdzekļu nelietderīgu izmantošanu.

Tāpat "Possessor" nav savlaicīgi ierosinājis "Tet" dalībnieku sapulcē izskatīt jautājumus par "Tet" valdes priekšsēdētāja Gulbja atbilstību ieņemamajam amatam un "Tet" padomes rīcības izvērtēšanu.

Vienlaikus neesmu guvis pārliecību, ka no "Possessor" valdes puses tiek sniegta pilna informācija un nākotnē šādas situācijas neatkārtoties," norādīja "Possessor" valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis, EM valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Lai "Possessor" pārvaldīšanā valdes līmenī tiktu nodrošināts "četru acu princips" "Possessor" lēmumu pieņemšanā, kā arī piesaistīti kvalificēti eksperti kapitālsabiedrību pārvaldīšanā, privatizācijas procesos, kā arī publiskos iepirkumos, vienlaikus ārkārtas akcionāru sapulcē tika nolemts veikt grozījumus "Possessor" statūtos, palielinot valdes locekļu skaitu no viena uz trīs locekļiem.

Ārkārtas akcionāru sapulcē piektdien, 6. novembrī, iecelta "Possessor" valde trīs cilvēku sastāvā.

"Possessor" valdes priekšsēdētāja pienākumus no šodienas pilda Latvijas Garantiju aģentūras bijušais valdes loceklis Andris Gādmanis. Savukārt valdes locekļa pienākumus pilda EM Administrācijas vadītāja Dace Gaile un EM Juridiskā departamenta Valsts aktīvu pārvaldes un atsavināšanas nodaļas vadītāja Marina Podvinska.

EM uzskata, ka kandidāti ir "Possessor" valdes locekļa amatam atbilstoši, ņemot vērā to iepriekšējo darba pieredzi, izglītību, kvalifikāciju, kā arī viņi ir uzskatāmi par personām ar nevainojamu reputāciju.

"Possessor" valde iecelta uz laiku – līdz brīdim, kad "Possessor" dalībnieku sapulce "Possessor" valdes locekļu amatā ievēlēs kandidātus Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 31. pantā noteiktajā nominēšanas kārtībā.

"Possessor" ir "Tet" kapitāla daļu turētāja (50,998%), savukārt EM ir "Possessor" valsts kapitāla daļu turētāja (100%). "Possessor" valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis ir  EM valsts sekretārs.

KONTEKSTS:

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības uzņēmuma "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām par līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, nesen ziņoja TV3 raidījums "Nekā personīga". Nodarītie zaudējumi uzņēmumam sasniedz 7,5 miljonus eiro. No apsūdzētajiem Gulbis un juridiskās daļas direktors Toms Meisītis joprojām strādā uzņēmumā. "Tet" padome, lai lemtu par Gulbja atstādināšanu no amata, prokuratūras apsūdzību nodevusi pārbaudīt konkursā izraudzītai starptautiskai kriminālistikas firmai.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV") oktobra beigās uzdeva izvērtēt uzņēmuma "Tet" padomes darbu saistībā ar lēmumu no amata pagaidām neatcelt valdes priekšsēdētāju Gulbi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti