Deputāti virza tālāk ieceri par 2.pensiju līmeņa uzkrājumu mantošanu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 13.jūnijā, atbalstīja likuma grozījumus, kas ļaus mantot 2.pensiju līmenī uzkrāto naudu.

Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns Māris Klūga
  Nākamnedēļ grozījumus Saeima skatīs otrajā lasījumā, savukārt galīgajā lasījumā likumprojektu deputāti cer apstiprināt pirms Saeimas vēlēšanām rudenī.

   

  Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (Zaļo un Zemnieku savienība) stāsta, ka šobrīd vēl ir jāizšķiras, vai iedzīvotāji 2. pensiju līmeni varētu mantot jau no nākamā, vai 2020. gada.

  Vucāns uzskata, ka pensiju uzkrājuma mantošana mudinās iedzīvotājus strādāt legāli.

  "Pakāpeniski gan komisijas deputāti, gan arī ministriju pārstāvji nonāca pie secinājuma, ka, ja būs iespēja mantot 2. pensiju līmenī uzkrātos līdzekļus, tas vairos cilvēku tieksmi iziet ar savām algām no ēnu ekonomikas zonas, vairāk veikt sociālos maksājumus, un tādā veidā vairot līdzekļus valsts budžetā. Līdz ar to arī ietekme uz budžetu būtu pozitīva, un tā rezultātā tie riski, kas tika iepriekš saskatīti, viņi tiktu mazināti," sacīja deputāts.

  KONTEKSTS:

  Šobrīd, ja cilvēks nomirst pirms pensijas vecuma sasniegšanas, viņa uzkrājumi 2.pensiju līmenī nonāk valsts speciālajā budžetā, no kura pensijas tiek maksātas esošajiem pensionāriem.

  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija iepriekš konceptuāli atbalstīja ieceri 2.pensiju līmeņa uzkrājumus padarīt mantojamus. Mērķis ir mudināt iedzīvotājus veikt sociālās iemaksas un iznākt no ēnu ekonomikas. Komisijas sēdē uzkrājumu mantošanu atbalstīja pensiju plānu pārvaldītāji – Latvijas Komercbanku asociācija. 

  Eksperti piesardzīgi vērtē priekšlikumu par 2.pensiju līmeņa uzkrājumu mantošanu.

  1 komentārs
  Jānis Lietavietis
  Pensijas Latvijā jau tā ir niecīgas un šādos apstākļos rīcība ieviešot vēl kaut kādu līdzekļu mantošanu, lai šī nauda nonāk jaunu cilvēku rokās, nevis pensionāriem, ir vienkārši noziedzīga. Diemžēl nav nekādu pazīmju par to, ka naudas pensijām tuvāko gadu laikā būs pārāk daudz, tādēļ ir klaji bezatbildīgi pludināt naudu prom. Kas attiecās uz nodokļu maksāšanas veicināšanu - tās ir pilnīgas muļķības, maza daļa no sociālajā nodoklī samaksātā vispār nonāk pensijām un vēl niecīgāka ir tā daļa kas nonāk 2. pensiju līmenī, tādēļ nemaksāt nodokļus, naudu ielikt 3. pensiju līmenī, kur tā nonāks 100% apmērā un būs mantojama un saņemt ienākuma nodokļa atmaksu par to - joprojām būs daudz izdevīgāk. Sociālā nodokļa maksāšana vispār ir draņķīgs veids kā krāt vecumdienām vai mantojumam, ir daudz labākas investīciju alternatīvas, tādēļ te būtu jārunā drīzāk par sociālo solidaritāti, nevis jāmēģina maldināt par izdevīgumu.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti