Daugavpilī nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm pieteikušies vairāk nekā 30 uzņēmumi

Reaģējot uz ārkārtas situāciju valstī, Daugavpils dome apstiprināja saistošos noteikumus, kas nosaka nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību vietējiem uzņēmumiem un organizācijām, kuru uzņēmējdarbība ir cietusi Covid-19 krīzes dēļ. Vairāk nekā 30 pilsētas uzņēmumi ir pieteikušies uz šo atbalstu.

Atbalsts paredz nodokļu atvieglojumus līdz pat 90%. Lai to saņemtu, pretendentiem bija jāpierāda, ka viņu apgrozījums krīzes situācijas laikā samazinājās vismaz par 30%. Šo iespēju galvenokārt izmantoja vidējie un lielie uzņēmumi, kuriem nekustamā īpašuma nodoklis ir liels.

Daugavpils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis LāčplēsisSilvija Smagare

  “Mēs maksimāli vienkāršojām šo atlaides saņemšanas procedūru, jo daudzi, kas griezās Valsts ieņēmumu dienestā, dažādu iemeslu dēļ saņemt atbalstu nevarēja.

  Noteicām tās nozares, kurās vispār nav šaubu par Covid-19 laikā ieviesto ierobežojumu ietekmi uz uzņēmumu darbību. Papildus rādītājs par apjomu kritumu – vairāk nekā 30%, izņemot atsevišķas nozares, piemēram, sabiedrisko ēdināšanu, izmitināšana, tūrisms. Saņemti vairāk nekā 30 pieteikumi,” pastāstīja Daugavpils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Lāčplēsis ("Latgales partija").

  KONTEKSTS: 

  Covid-19 krīzes radīto ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tālab valsts mobilizējusi līdzekļus aptuveni 4 miljardu eiro apmērā. Atbalsta instrumenti Latvijā saglabāsies līdz gada beigām. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti