Daugavpilī, Jelgavā, Tukumā, Gulbenē, Salaspilī un Olainē no marta saruks apkures tarifs

Olainē, Daugavpilī, Gulbenē, Salaspilī, Jelgavā, Tukumā, kā arī vairākos ciemos no marta sākuma saruks apkures tarifs, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), kas izvērtējusi un padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifu aprēķinus kopumā septiņiem komersantiem.

"Gan dabasgāzes, gan šķeldas cenas biržā turpina kristies, kas nodrošina labvēlīgus apstākļus siltumenerģijas komersantiem, kam noslēgti līgumi par mainīgu cenu un uz īsu termiņu vai atrunāti līguma nosacījumi cenu pārskatīšanai. Vienlaikus, pateicoties siltajiem ziemas apstākļiem, pieprasījums pēc kurināmā resursiem nav augsts, kas atstāj pozitīvu ietekmi uz resursu cenu. Tomēr jāatceras, ka pozitīvās izmaiņas rēķinos atspoguļojas ar zināmu laika nobīdi pēc pāris mēnešiem, līdz ar to sagaidāms, ka daļa siltumenerģijas tarifu samazinājumu ir gaidāmi vēl arī turpmāk," skaidroja SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

Olainē tarifs būs par 35,1% zemāks

Olainē un Pārolaines ciemā no šā gada 8. marta siltumenerģijas tarifs būs par 35,1% zemāks jeb 125,61 eiro par megavatstundu (MWh), salīdzinot ar no šā gada 23. janvāra spēkā esošo tarifu – 193,41 eiro/MWh.

Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties dabasgāzes cenas kritumam biržā, kā arī iepirktās siltumenerģijas cenas samazinājumam no diviem siltumenerģijas ražotājiem –  AS "Olenergo" un SIA "ETO".

Komersanta tarifā iekļautās kurināmā un iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 89%. Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 96,81 eiro/MWh.

Daugavpilī tarifs būs par 17,9% zemāks

No šā gada 1. marta Daugavpilī siltumenerģijas tarifs būs par 17,9% zemāks jeb 144,14 eiro/MWh. Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties gan kurināmā, gan iepirktās siltumenerģijas cenas samazinājumam.

Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas un iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 89%.

Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 106,07 eiro/MWh.

Bērzaines ciemā tarifs samazināsies par 16,8% 

Valmieras novada Bērzaines ciemā siltumenerģijas tarifs no šā gada 1. marta samazināsies par 16,8%  un būs 121,54 eiro/MWh, salīdzinot ar spēkā esošo. Noslēdzot jaunu granulu piegādes līgumu, tarifā iekļauta būtiski zemāka granulu cena.

Komersanta tarifā ietvertās kurināmā izmaksas veido 72% no kopējām izmaksām.

Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 94,77 eiro/MWh.

Gulbenē tarifs būs par 14,7% zemāks

No šā gada 1. marta Gulbenē siltumenerģijas tarifs būs 93,35 eiro/MWh līdzšinējo 109,39 eiro/MWh vietā jeb par 14,7% zemāks. Siltumenerģijas tarifa samazinājums saistīts ar zemāku šķeldas cenu, ko komersants pārskatījis brīdī, kad tirgū novērota šķeldas cenas lejupslīde. Visu siltumenerģijas apjomu komersants saražo, izmantojot šķeldu.

Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas veido 69% no kopējām izmaksām.

Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 80,68 eiro/MWh.

Salaspilī un Saulkalnē tarifs būs par 5,8% mazāks

Salaspilī un Saulkalnē no šā gada 3. marta siltumenerģijas tarifs būs 84,04 eiro/MWh jeb par 5,8% mazāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo. Tarifs samazinājies, pateicoties dabasgāzes cenas lejupslīdei biržā.

Ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz valstī noteikto 68 eiro/MWh slieksni, lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju, ņemot vērā valsts atbalstu, būs 76,02 eiro/MWh.

Līdz ar jauno tarifu spēkā stāšanos 3. martā šī būs jau piektā reize, kad komersants šajā apkures sezonas laikā (kopš 2022.gada oktobra) mainījis siltumapgādes tarifu – gan palielinot, gan samazinot to, norādīja SPRK.

Jelgavā tarifs samazināsies par 3,4%

No 1. marta Jelgavā siltumenerģijas tarifs samazināsies par 3,4%, salīdzinot ar esošo tarifu, un būs 90,93 eiro/MWh. Tarifa samazinājums ir saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu no SIA "Gren Latvija" koģenerācijas stacijas, kas ražošanā izmanto šķeldu.

Komersanta tarifā iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido 67% no kopējām izmaksām.

Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 79,47 eiro/MWh.

Tukumā un vairākos ciemos tarifs par 3,2% zemāks

No 4. marta siltumenerģijas tarifs Tukuma pilsētā un Džūkstes, Sēmes, Slampes, Tumes, Vienības un Pūres ciemā būs par 3,2% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo, un būs  84,61 eiro/MWh. Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pārskatot šķeldas līgumā noteikto cenu, kā arī pateicoties iepirktās siltumenerģijas cenas samazinājumam.

Komersanta tarifā iekļautās kurināmā un iepirktās siltumenerģijas izmaksas no kopējām izmaksām veido 62%.

Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 76,31 eiro/MWh.

SPRK atgādināja, ka siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 eiro/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro/MWh, valsts kompensē 90%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti