Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Latvijas Ordeņu brālība salido Līvānos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī plāno industriālo parku

Daugavpilī blakus Lociku lidlaukam plāno veidot industriālo parku

Pirms diviem mēnešiem apturot Daugavpils lidostas projektu, Daugavpils dome tomēr grasās turpat izbūvēt industriālo parku. Tas guvis atbalstu gan koalīcijā, gan opozīcijā un arī valdības gaiteņos. Cik finansiāli pamatots ir šāds lēmums, un vai nākotnē varētu tikt izbūvēta arī lidosta?

Daugavpils pilsētas dome lēmusi par aizņēmumu 130 000 eiro apmērā industriālā parka būvprojekta izstrādei blakus vecajam Lociku lidlaukam. Iepriekš industriālo parku bija plānots veidot reizē ar Daugavpils lidostas projektu, taču sākot strādāt jaunajam domes sasaukumam, ideja tika apturēta.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs norādīja: “Par industriālo parku  – tur ir ne tikai valsts un Eiropas nauda (..) no 40 līdz 60 miljoniem, (..) bet arī mums ir redzējums, kā tas tieši būs.”

Gan lidostas, gan industriālā parka projekts tapis vēl iepriekšējās domes sasaukuma laikā. Īpaši to virzīja Latgales partija, ar ko pie varas esošajai sociāldemokrātiskajai partijai “Saskaņai” bijušas lielākās viedokļu nesakritības. Šobrīd projekta īstenošanu gan vada tieši opozīcijas pārstāvis.

Daugavpils saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Igors Aleksejevs (“Latgales partija/Latvijas attīstībai”) sacīja: “Man noteikti nav mērķis skatīties, kas bijis iepriekš, un kaut kādā veidā mēģināt saprast, kurš ko ir teicis. Tad, kad ir iespēja dabūt jaunas darbavietas, tad, kad ir iespēja no neattīstītas krūmu teritorijas izveidot pirmos soļus priekš biznesa radīšanas iespējas, biznesa radīšanas parka, tas ir tikai pirmais etaps.”

Pagājušā gada rudenī, izstrādājot tehniski ekonomisko pamatojumu vēl kopējam lidlauka un industriālā parka projektam, tika noteikts, ka provizoriski tas varētu palielināt ieņēmumus visā Latgales reģionā pat par 47%. Šobrīd koalīcija par lidlauka izbūvi gan nerunā.

Vasiļjevs atzīmēja: “Sadalīsim šo projektu divās daļās. Ja kādam no Eiropas investoriem vai pasaules investoriem ieinteresēs lidosta, labi, mēs uztaisīsim projektu – ja būs nauda, ar ko tālāk uzbūvēt lidostu.” Tāpat koalīcijā norādīja, ka projektu atbalstītu, ja būtu investori kravas vai pasažieru pārvadājumos.

Norādot uz lidostas nozīmi visam reģionam, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) mudinājis domes deputātus vienoties arī šajā jautājumā.
Ministrs skaidroja: “Ja redzējums mainās no gada uz gadu, tad valstij ir grūti izsekot līdzi un piemērot savus finansējuma mērķus pašvaldību vēlmēm.”

Savukārt Ekonomikas ministrijā (EM) norādīja, ka četru industriālo parku izveide Latvijā ir ieplānota un tiks realizēta gan ar EM, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu lielākoties no atveseļošanās fonda līdzekļiem, kas Latvijai piešķirti 1,82 miljardu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt