Daudzbērnu ģimenēm būs pieejamas subsīdijas mājokļa iegādei vai būvniecībai

Ministru kabinets (MK) sēdē otrdien, 17. novembrī, apstiprināja grozījumus noteikumos par valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai, ar kuriem precizēti nosacījumi subsīdijas "Balsts" piešķiršanai, lai praktiski nodrošinātu atbalstu mājokļa iegādei vai būvniecībai daudzbērnu ģimenēm, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

MK apstiprinātās izmaiņas paredz, ka personas, kuras jau noslēgušas hipotekārā aizdevuma līgumu ar kredītiestādi, sākot no šā gada 1. jūlija, un kuras atbilst noteikumos ietvertajiem subsīdijas "Balsts" kritērijiem, varēs pieteikties kredītiestādē subsīdijas "Balsts" saņemšanai līdz 2021. gada 30. jūnijam.

Tāpat noteikumos precizēti iesniedzamie dokumenti un datu avoti ienākumu noteikšanai subsīdijas "Balsts" saņemšanai, kā arī precizēts personu loks, kurām šie ienākumi vērtējami. Paredzēts, ka subsīdijas "Balsts" piešķiršanai tiks vērtēti ienākumi par iepriekšējo taksācijas gadu.

Atbalsta programma "Balsts" izstrādāta, lai sniegtu lielāku atbalstu daudzbērnu ģimenēm. Uz programmas "Balsts" subsīdiju mājokļa iegādei varēs pretendēt daudzbērnu ģimenes (trīs un vairāk bērni, kā arī gadījumos, ja ir divi bērni un ir iestājusies grūtniecība), kas bankā ņem kredītu mājokļa iegādei vai būvniecībai.

Lai saņemtu "Balsts" subsīdiju:

  • izvēlētā nekustamā īpašuma darījuma summa nevar pārsniegt 250 000 eiro, un ienākumiem uz vienu ģimenes locekli jābūt līdz 17 000 eiro iepriekšējā taksācijas gadā pirms nodokļu nomaksas.
  • saņēmējam jābūt Latvijas nodokļu rezidentam vismaz pēdējos 12 mēnešus, kuram īpašumā nav cits mājoklis, un subsīdija nevar būt lielāka kā 50% apmērā no kopējā darījuma vai būvprojekta apjoma.

EM skaidroja, ka subsīdijas apjoms tiek noteikts, balstoties uz vairākiem kritērijiem:

  • Trīs bērnu ģimenēm (arī, ja trešais vēl gaidāms) subsīdija ir 8000 eiro parastam mājoklim vai 10 000 eiro, ja mājoklis atbildīs energoefektivitātes prasībām par gandrīz nulles enerģijas ēkām.
  • Savukārt četru un vairāk bērnu ģimenēm (arī, ja ceturtais vēl gaidāms) subsīdija ir 10 000 eiro parastam mājoklim vai 12 000 eiro, ja mājoklis atbildīs energoefektivitātes prasībām par gandrīz nulles enerģijas ēkām.

Valdībā apstiprinātās izmaiņas paredz arī, ka personas, kuras jau noslēgušas hipotekārā aizdevuma līgumu ar kredītiestādi, sākot no šā gada 1. jūlija, un kuras atbilst noteikumos ietvertajiem subsīdijas “Balsts” kritērijiem, varēs pieteikties kredītiestādē subsīdijas "Balsts" saņemšanai līdz 2021. gada 30. jūnijam.

Mājokļu garantiju programmas ieviešanu kopš 2015. gada nodrošina "Attīstības finanšu institūcija "Altum"".

KONTEKSTS:

Pilnveidota jau esošā, valsts finanšu institūcijas "Altum" īstenotā mājokļu iegādes valsts atbalsta programma, kas palīdz pie mājokļa tikt jaunām ģimenēm un arī jauniem speciālistiem. Līdz šim šajā programmā vairāk nekā 14 000 mājsaimniecību tikušas pie mājokļa. Tagad šī programma papildināta, uzsvaru liekot uz daudzbērnu ģimenēm.

EM iepriekš norādīja, ka  subsīdiju atbalstam mājokļa iegādei šajā gadā paredzēti 3,5 miljoni eiro. Tas palīdzēs pie mājokļa tikt ap 400 daudzbērnu ģimeņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt