Darba devējiem nav intereses par NVA piedāvāto atbalstu bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai

Līdz šim vēl neviens darba devējs nav pieteicies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātajam atbalstam bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai uz nenoteiktu laiku, aģentūra LETA uzzināja NVA Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Piektdien paziņojums par darba devēju pieteikšanos atbalstam tika publicēts vēlreiz, savukārt iespēja pieteikties atbalstam darba devējiem turpmāk būs visu laiku, un brīdī, kad darba devējam šāds atbalsts būs nepieciešams, viņš tam varēs pieteikties, norādīja NVA.

Aģentūrā skaidroja, ka pakalpojums ir jauns, specifisks un ne visiem darba devējiem patlaban tas ir nepieciešams.

Saskaņā ar projektu, ja darba devējs nodarbina bezdarbnieku ar invaliditāti, noslēdzot darba līgumu uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā NVA piedāvā divējādu atbalstu.

Dotāciju personas ar invaliditāti darba vietas aprīkošanai tiek piešķirta atbilstoši darba devēja iesniegtajai darba vietas pielāgošanas tāmei saskaņā ar ergoterapeita atzinumu, tam piešķirot līdz 711 eiro vienas darba vietas aprīkošanai. Darba vietu novērtē NVA izvēlēts ergoterapeits, kurš sniedz rakstisku atzinumu par darba vietas atbilstību bezdarbnieka ar invaliditāti nodarbināšanai un darba vietas pielāgošanai nepieciešamajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem.

Tāpat NVA maksā ikmēneša dotāciju personas ar invaliditāti darba vadītājam. Dotācijas apmērs ir 50% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas proporcionāli personas ar invaliditāti nostrādātajām dienām mēnesī.

Atbalstu nodrošina pirmā vai pirmo divu darba tiesisko attiecību mēnešu laikā.

Lai pretendētu uz atbalstu, darba devējam jānoslēdz darba līgums uz nenoteiktu laiku ar izraudzīto kandidātu un jāiesniedz pieteikums tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā plānota darba vieta personai ar invaliditāti. Pieteikums NVA jāiesniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā pirms darba tiesisko attiecību sākšanas.

Vienlaikus ar darba devēju atbalstam var pieteikties arī persona ar invaliditāti, ja darba tiesisko attiecību sākumposmā nepieciešams surdotulka pakalpojums personām ar dzirdes invaliditāti, atbalsta personas pakalpojums personām ar garīga rakstura traucējumiem vai ergoterapeita pakalpojums darba vietas novērtēšanai.

Jau ziņots, ka par dotāciju un darba vides pielāgošanas finansējuma saņemšanu par personu ar invaliditāti nodarbināšanu līdz šim interesi bija izrādījuši darba devēji NVA filiālēs Limbažos, Rēzeknē un Rīgā, taču pieteikumus viņi vēl nav iesnieguši.

Iepriekš izsludinātā darba devēju pieteikšanās NVA atbalstam bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbinātībai noslēdzās 21. februārī, taču, sākot ar 24. februāri, NVA izsludināja jaunu darba devēju pieteikšanās termiņu NVA atbalsta bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbinātībai līdz 4.martam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt