Darba devēja pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā neapliks ar ienākuma nodokli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Darbiniekam piešķirto pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā neapliks ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). To noteic Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi IIN likumā, informēja parlamenta Preses dienestā.

Ar IIN neapliks darba devēja darbiniekam piešķirto bērna piedzimšanas pabalstu līdz 250 eiro apmēram par katru vienās dzemdībās dzimušu bērnu. Pabalsts jāizmaksā sešu mēnešu laikā no bērna piedzimšanas dienas.

Līdz šim, kad darba devējs vēlējās materiāli atbalstīt savus darbiniekus, piešķirot pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā, no šī pabalsta tika ieturēts IIN.

Grozījumi noteic, ka nodokļa atvieglojums attieksies uz pabalstiem, kas izmaksāti par bērniem, kas dzimuši, sākot ar šī gada 1. janvāri.

Tāpat Saeimā pieņemtie grozījumi IIN likumā nosaka, ka turpmāk sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu varēs piemērot arī strādniekiem akmeņu lasīšanas darbos sējumu, stādījumu un zālāju platībās. Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa likme ir 15%, un tā iepriekš noteikta, lai mazinātu ēnu ekonomiku, tostarp nelegālo nodarbinātību sezonas lauksamniecības darbos, kā arī atvieglotu administratīvo slogu darba devējiem, ņemot vērā lauksaimniecības nozarei raksturīgo nevienmērīgo sezonālo nodarbinātību.

Ar izmaiņām no līdzšinējām 65 līdz 90 kalendāra dienām palielināts dienu skaitu, kad sezonas darbos no 1. aprīļa līdz 30. novembrim nodarbinātā ienākumam var piemērot sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu.

Izmaiņas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīma piemērošanā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, savukārt nodokļa atvieglojums pabalstiem bērna piedzimšanas gadījumā – šī gada 1. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti