«Covid-19» uzliesmojums var negatīvi ietekmēt «HansaMatrix» biznesu pirmajā ceturksnī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ķīnā koronavīrusa "Covid-19" uzliesmojums var negatīvi ietekmēt Latvijas augsto tehnoloģiju uzņēmuma "HansaMatrix" pārdošanas apjomus un rentabilitāti 2020. gada pirmajā ceturksnī, norādīts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

“HansaMatrix” informēja, ka koronavīrusa uzliesmojums, kas sākās 2020. gada janvāra otrajā pusē, ietekmē elektronikas rūpniecības komponenšu piegādes ķēdi no Āzijas. Āzijas rūpnīcu Mēness kalendāra Jaunā gada brīvdienu pagarināšana ir radījusi pasūtījumu izpildes aizkavēšanos pasaules elektronisko komponentu piegādes ķēdē. Daļa no Āzijas komponenšu ražošanas rūpnīcām ir atsākušas darbu pagājušajā nedēļa, bet par daļu no ražotājiem joprojām tiek gaidīta informācija par to darbības atsākšanas laiku, ražošanas un piegāžu apjomiem.

“HansaMatrix” veicot darbības, lai mazinātu ietekmi uz ražošanas biznesu, sazinoties un veicot pārrunas ar klientiem par ražošanas plāniem un komponenšu piegādes alternatīvu nodrošināšanu, kā arī patstāvīgi meklējot iespējas nodrošināt ražošanas komponenšu piegādi no alternatīvajiem vai rezerves piegādātājiem reģionos, kurus koronavīruss neietekmē.

Uzņēmums paredz, ka koronavīrusa radītie elektronisko komponenšu piegādes ķēdes traucējumi var ietekmēt “HansaMatrix” ražošanas pasūtījumu izpildi, mainot to izpildes laiku, kā arī var sadārdzināt komponenšu izmaksas. Tas savukārt varot negatīvi ietekmēt pārdošanas apjomus un rentabilitāti 2020. gada 1. ceturksnī.

“HansaMatrix” gan norāda, ka šobrīd nav iespējams sniegt precīzus ietekmes apmēra aprēķinus.

KONTEKSTS:

"HansaMatrix" ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā. 

2019. gada deviņos mēnešos "HansaMatrix" koncerns strādāja ar 17,999 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,9% vairāk nekā 2018. gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājās deviņas reizes un bija 117 697 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti