Sadaļas Sadaļas

Covid-19 skartie uzņēmumi varēs vēlāk atmaksāt «Altum» aizdevumu un pagarināt projektu termiņus

Valdība otrdien lēma vēl paplašināt atbalsta apmēru uzņēmējiem Covid-19 dēļ. Valdība lēma par vairākām izmaiņām Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta programmās, tostarp dodot iespēju uzņēmējiem pagarināt "Altum" aizdevumu atmaksas termiņu līdz 12 mēnešiem, kā arī paredzot iespēju ražošanas telpu un infrastruktūras izveides vai rekonstrukcijas projekta īstenotājiem lūgt projekta īstenošanas termiņa pagarinājumu dēļ apstākļiem, kas apdraud projekta īstenošanu sākotnēji paredzētajā laikā, informēja Ekonomikas ministrijā.

Valdībā apstiprināja grozījumus četrās ES fondu atbalsta programmās, kurās "Altum" izsniedz komersantiem dažādus aizdevumus - aizdevumus saimnieciskās darbības uzsācējiem un komersantiem konkurētspējas uzlabošanai,  mikroaizdevumus un starta aizdevumus, mikroaizdevumus un grantus Latvijas un Šveices sadarbības programmas individuālā projekta "Mikrokreditēšanas programma" ietvaros, kā arī aizdevumus sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju un lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstības veicināšanai.

Ministrijā skaidroja, ka līdz šim programmās bija noteikts maksimālais aizdevuma atmaksas termiņš, līdz ar to bija iespējams atlikt pamatsummas maksājumus, bet nebija iespējams pagarināt kopējo aizdevuma atmaksas termiņu. Minētā situācija negatīvi ietekmē aizņēmējus, kuriem aizdevuma atmaksas termiņš ir šogad vai 2021. gada pirmajā pusgadā, jo šobrīd Covid-19 izplatības dēļ būtiski samazinājušies saimnieciskās darbības ienākumi un prognozējams, ka aizdevuma līguma beigu termiņā daļa aizņēmēju nevarēs atmaksāt aizdevumu. Tāpēc šajās programmās veikti grozījumi, nosakot, ka maksimālais aizdevuma atmaksas termiņš var tikt pagarināts par atliktās pamatsummas atmaksas termiņu, kas var būt līdz 12 mēnešiem.

Vienlaikus valdība palielināja Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma apmēru līdz 7 miljoniem eiro (šobrīd 5,8 miljoni) paralēlo aizdevumu saimnieciskās darbības veicējiem konkurētspējas uzlabošanai programmā. Programmā saimnieciskās darbības veicēji "Altum" var saņemt finansējumu paralēlā aizdevuma veidā.

Tāpat apstiprināti arī grozījumi Ministru kabineta noteikumos par atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai, paredzot iespēju projekta īstenotājiem lūgt projekta īstenošanas termiņa pagarinājumu dēļ apstākļiem, kas apdraud projekta mērķa sasniegšanu projekta iesniegumā paredzētajā laikā. Šobrīd noteikts, ka projektu var īstenot ne ilgāk kā četrus gadus no dienas, kad noslēgts līgums par projekta īstenošanu, bet ne ilgāk kā līdz 2022. gada 31. decembrim.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos. Lai atbalstītu Latvijas ekonomiku un cilvēkus laikā, kad Covid-19 bremzē uzņēmējdarbību, atvēlēti vairāk miljardi eiro no valsts naudas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt