Covid-19 krīzē cietušie tirdzniecības, sporta un kultūras centri var pieteikties atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No otrdienas, 21. decembra, tirdzniecības un sporta centri, kā arī kultūras, atpūtas un izklaides vietas var pieteikties atbalstam, kuras mērķis ir kompensēt Covid-19 ierobežojumu radītos zaudējumus, informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Kopējais atbalsta programmas apmērs ir 50 miljoni eiro. Pieteikumus varēs iesniegt LIAA līdz 2022. gada 15. janvārim.

Apgrozījuma krituma kompensācijai atbalsts tiks piesķirts Covid-19 krīzes skartajiem tirdzniecības centru īpašniekiem, sporta centru tiesiskajiem valdītājiem un nomniekiem par to īpašumā, pārvaldībā vai nomā esošo sporta centru, kultūras, atpūtas un izklaides vietu tiesiskajiem valdītājiem un nomniekiem par to īpašumā, pārvaldībā vai nomā esošo kultūras, atpūtas un izklaides vietu. 

Atbalsts tiks izmaksāts kā vienreizējs maksājums, lai segtu ar ēkas un telpu lietošanu saistītās izmaksas. Saņemtos līdzekļus varēs izmantot, lai segtu ar ēkas un telpu lietošanu saistītos maksājumus, tajā skaitā par elektrību, ūdeni un siltumu, nekustamā īpašuma nomu, saistību maksājumus un ārpakalpojumu izmaksas. 

Attiecināmais periods par kuru varēs segt minētos izdevumus ir no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 30. jūnijam.

Lai saņemtu atbalstu Covid-19 skartajiem tirdzniecības, sporta un kultūras centriem jāreģistrē iesniegumu valsts platformā biznesa attīstībai vai ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu apliecināts iesniegums jānosūta pa e-pastu [email protected]

Atbalsts tirdzniecības centriem

Atbalsts tirdzniecības centriem ir  noteikts 15 eiro apmērā par katru tirdzniecības centra ēkas kadastrālās uzmērīšanas lietā norādītās kopējās platības kvadrātmetru, izņemot stāvlaukumus un pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas, kas atrodas tirdzniecības centrā un uz kurām nebija attiecināti iepriekš noteiktie tirdzniecības ierobežojumi. Kopējais atbalsts tirdzniecības centiem, summējot ar atbalstu par apgrozāmajiem līdzekļiem par 2021.gada oktobri un novembri, nevarēs pārsniegt 90% no tirdzniecības centra apgrozījuma 2019. vai 2020. gada novembrī.

Lai saņemtu atbalstu tirdzniecības centriem jāatbilst sekojošām prasībām:

  • Tirdzniecības centra kopējā platība ir lielāka par 1500 kvadrātmetriem, tās atsevišķās tirdzniecības vietās darbojas vismaz pieci tirdzniecības dalībnieki vai pakalpojumu sniedzēji un pārtikas preču veikaliem atvēlētā platība neaizņem vairāk kā 50% no kopējās tirdzniecības centra platības.
  • Tirdzniecības centra īpašniekam Covid-19 krīzes ietekmē kopējai nomas apgrozījuma kritums ir vismaz 30 % apmērā. 
  • Tirdzniecības centra īpašnieks piešķīris nomas atlaidi vismaz 50% apmērā (kumulatīvi) par 2021. gada novembra mēnesi vismaz 50% tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietām. izņemot pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas, kurām netika noteikti ierobežojumi.

Atbalsts sporta centriem

Atbalsts sporta centriem ir noteikts 25 eiro apmērā par katru sporta centra iekštelpu kadastrālās uzmērīšanas lietā norādītās kopējās platības kvadrātmetru, izņemot iznomātās biroja telpas un tirdzniecības telpas komercdarbībai (veikalus un kafejnīcas). Kopā ar piešķirto apgrozāmo līdzekļu grantu par 2021.gada oktobri un novembri atbalsts nevarēs pārsniegt 90% no attiecīgā triju mēnešu kopējā apgrozījuma 2021.gada jūlijā, augustā un septembrī vai 2019.gada oktobrī, novembrī un decembrī.

Lai saņemtu atbalstu sporta centriem jāatbilst sekojošām prasībām:

  • Atbalstam kvalificējas iekštelpu fitnesa centri, sporta klubi, sporta zāles, ledus halles, publiskās lietošanas peldbaseini un olimpiskie sporta centri.
  • Sporta centrs Covid-19 krīzes ietekmē piedzīvojis kopējo apgrozījuma kritumu vismaz 60% apmērā laika posmā no 2021. gada oktobra līdz decembrim salīdzinot ar šo periodu 2019. gadā vai periodu no 2021. gada jūlija līdz septembrim.

Atbalsts kultūras, atpūtas un izklaides vietām

Kultūras, atpūtas un izklaides vietu tiesiskajiem valdītājiem un nomniekiem atbalsts tiek noteikts 25 eiro apmērā par katru vietas kadastrālās uzmērīšanas lietā norādītās kopējās platības kvadrātmetru, izņemot iznomātās biroja telpas un tirdzniecības telpas komercdarbībai (veikalus un kafejnīcas). Kopējais atbalsts kultūras, atpūtas un izklaides vietām, summējot ar apgrozāmo līdzekļu grantu, par 2021.gada oktobri un novembri nevarēs pārsniegt 90% no apgrozījuma 2019. vai 2020. gada novembrī.

Lai saņemtu atbalstu kultūras, atpūtas un izklaides vietām jāatbilst sekojošām prasībām:

  • Kultūras, atpūtas un izklaides vietas darbības nodrošināšanai īpašumā vai nomā ir iekštelpas, kuru platība ir vismaz 150 kvadrātmetri, un iekštelpu īpašuma vai nomas tiesības iegūtas pirms 2020. gada 1. marta un ir spēkā vismaz līdz 2021. gada 31. decembrim.
  • Pamatdarbībai vai papilddarbībai jāatbilst NACE jeb Saimniecisko darbību statistiskās klasifikācijas Eiropas Kopienas 2. redakcijas klasifikācijas kodam: 59.00; 68.20; 74.90; 77.39; 82.30; 85.52; 90.01-90.04, 91.01-91.04; 93.21; 93.29.
  • Kultūras, atpūtas un izklaides vietas Covid-19 krīzes ietekmē kopējais apgrozījuma kritums ir vismaz 30% laika posmā no 2021. gada oktobra līdz decembrim salīdzinot ar šo periodu 2019. gadā vai periodu no 2021. gada jūlija līdz septembrim.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti