Covid-19 izraisīto zaudējumu segšanai reģionālajos pārvadājumos piešķirs 6,32 miljonus eiro

Lai kompensētu ārkārtējās situācijas laikā radušos zaudējumus reģionālās nozīmes pārvadājumos un “Autotransporta direkcijas” izdevumus, valdība otrdien atbalstīja 6,34 miljonu eiro piešķiršanu Satiksmes ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Ministrijā informēja, ka no kopējās summas 6,32 miljoni eiro paredzēti, lai kompensētu reģionālās nozīmes pārvadājumos ar autobusiem un vilcieniem radušos zaudējumus ārkārtējās situācijas laikā. Savukārt 16 365 eiro kompensācija paredzēta valsts uzņēmumam “Autotransporta direkcija” par pārvadājumu pakalpojumiem personām, kuras Latvijā ieradās ar repatriācijas reisiem. 

Covid-19 ierobežošanas nolūkā izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā tika noteikti vairāki drošības un sociālās distancēšanās pasākumi, kuru dēļ būtiski samazinājās pieprasījums pēc sabiedriskā transporta pakalpojumiem. Reģionālās nozīmes maršrutu tīkls tika uzturēts atbilstoši skolēnu brīvdienu režīmam, savukārt vairāki reģionālās nozīmes autobusu reisi ar mazu pasažieru plūsmu tika slēgti. Tādējādi būtiski samazinājās pārvadāto pasažieru skaits un attiecīgi arī ieņēmumi no pārdotajām biļetēm.

“Autotransporta direkcijas” apkopotā statistika liecina, ka pārvadāto pasažieru skaita kritums martā salīdzinājumā ar 2019. martu autobusu satiksmē bija 34%, bet vilcienu satiksmē -  31%, savukārt aprīlī salīdzinājumā ar 2019. gada aprīli autobusu satiksmē - 68% un vilcienu satiksmē - 66%. Ņemot vērā izmaksāto un plānoto dotāciju apjomu no 16. marta līdz 9. jūnijam, kad spēkā bija ārkārtējā situācija, kopējais nesegto zaudējumu apmērs reģionālās nozīmes pārvadājumos ar autobusiem un vilcieniem ir 6 325 393 eiro. Likumos paredzēts, ka sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem kompensē zaudējumus, kas radušies, ja ar sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līguma izpildi saistītās nepieciešamās izmaksas pārsniedz gūtos ieņēmumus.

Savukārt lai personas, kuras ārkārtējās situācijas laikā ar repatriācijas reisiem atgriezās Latvijā, pēc iespējas drošāk nokļūtu savā dzīvesvietā, “Autotransporta direkcija” organizēja vairākus autobusu reisus no starptautiskās lidostas “Rīga” uz Latvijas reģioniem. Šo personu pārvadājumu finansēšanai “Autotransporta direkcija” atbilstoši faktiski apmaksātajiem rēķiniem iztērēja 16 365 eiro.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti