Sadaļas Sadaļas

«Conexus» pabeidz gāzesvada Vireši-Tallina remontu pie Valmieras

Vienotais dabasgāzes un pārvades operators AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") ir noslēdzis remontdarbus gāzesvadā Vireši-Tallina pie Valmieras, informēja "Conexus".

Šie darbi bija nepieciešami, lai novērstu konstatētos augsta riska gāzesvada defektus un nodrošinātu gāzes pārvades sistēmas drošību šajā pārvades posmā, informēja "Conexus".

Vienlaikus veiktie remontdarbi ļaus paaugstināt darba spiedienu gāzesvadā un nākotnē palielināt dabasgāzes piegādes apjomus Somijai un Igaunijai.

Remontdarbi bija paredzēti līdz 31. maijam, taču tos izdevies noslēgt ātrāk, nekā plānots, saglabājot augstos drošības standartus.

Remontdarbi gāzesvadā Vireši-Tallina īstenoti Latvijas-Lietuvas starpsavienojuma uzlabošanas (LLSU) projektā, kas ir svarīgs elements Eiropas Savienības iekšējā enerģijas tirgus papildināšanai un starptautiskās pārvades sistēmas darba uzlabošanai.

Remontdarbi Vireši-Tallina gāzesvadā ir viens no kopumā 17 apakšprojektiem, kas LLSU projektā veikti, un to īstenošanā ieguldīti 450 000 eiro.

Kopējās LLSU projekta izmaksas noteiktas 9,77 miljonu eiro apmērā, no kuriem "Conexus" projekta izmaksas noteiktas 5,50 miljonu eiro, bet Lietuvas dabasgāzes pārvades sistēmas operatoram "Amber Grid" - 4,27 miljonu eiro apmērā, savukārt Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējums no kopējām projekta izmaksām noteikts 50% apmērā.

"Remontdarbu veikšana gāzesvadā pie Valmieras bija vitāli nepieciešama, lai nodrošinātu drošību šajā pārvades posmā, novēršot iespējamās avārijas situācijas un gāzes pārtraukumus Valmierai. Otrkārt, līdz ar šo remontdarbu īstenošanu esam spēruši būtisku soli, lai spētu nodrošināt pietiekamu jaudu dabasgāzes plūsmām visā Baltijas dabasgāzes sistēmā, apmierināt pieaugošo reģionālā gāzes tirgus pieprasījumu un garantētu gāzes piegādes drošību starpvalstu savienojumos. Vienlaikus tas ļaus lielākā kapacitātē kā līdz šim izmantot Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Igaunijas un Somijas dabasgāzes apgādei, tā demonstrējot krātuves lomu un nepieciešamību starptautiskajā gāzes pārvades sistēmā," teica "Conexus" valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.

Paredzēts, ka gāzesvadā Vireši-Tallina tiks īstenoti vēl divi projekti, kuru laikā tiks veikta divu dabasgāzes krānu nomaiņa un gāzesvada pievienošana pie gāzesvadiem Pleskava-Rīga un Izborska-Inčukalna pazemes gāzes krātuve. Plānots, ka šie remontdarbi tiks veikti šī gada rudenī.

KONTEKSTS:

"Conexus" ir dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas uzņēmums, kas izveidots pēc dabasgāzes tirgus monopoluzņēmuma "Latvijas gāze" sadales, nodalot no tā gāzes pārvades un uzglabāšanas infrastruktūru, tostarp Inčukalna pazemes gāzes krātuvi. 34,36% "Conexus" akciju pieder valsts AS "Augstsprieguma tīkls", 34% – "Gazprom", bet 29,06% Japānas kompānijai "Marubeni".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt