Sadaļas Sadaļas

Panorāma

K. Kariņš: jāsāk plānot revakcinācija

Panorāma

Panorāma

Lielveikalu nomnieki tirgos ārā

Cīņā pret ierobežojumiem lielveikalu nomnieki steidz saskaņot ielu tirdzniecību

No trešdienas, kad specializētie veikali un mazie tirgotāji atkal drīkst vērt durvis apmeklētājam, stingri ierobežojumi skars tirdzniecības centrus. Tajos turpmāk būs aizliegta gan internetā pasūtīto preču izsniegšana, gan telekomunikāciju, tabakas un citu līdz šim atvērtu veikalu darbība. Neapmierināti par valdības pieņemtajiem ierobežojumiem, daži tirdzniecības centru pārstāvji jau lūguši saskaņot ielu tirdzniecību. Tas nozīmē – apģērbu un apavus turpmāk tirgos laukā.

Tirdzniecības centra “Domina Shopping” mārketinga direktore Iveta Zvaigzne-Ālere norādīja: “Esam ļoti daudz naudas investējuši dažādos drošības pasākumos. Tas, ko mēs saņemam no valdības, ir pilnīgi absurdi lēmumi, kas veicina negodīgu konkurenci.”

Arī pircējiem valdības lēmums atvērt mazos, bet  neļaut darboties 32 lielajiem tirdzniecības centriem, kuru platība pārsniedz 7000 kvadrātmetru, ir nesaprotams. 

“Tagad nāk pavasaris, silts, man ar biezo jaku jāstaigā. Nav ko uzvilkt. Es domāju, ka te nav tik pārpildīti, ka nevarētu staigāt,” izteicās pircēja Ārija. 

Savukārt veikala pārdevējs Andrejs sacīja: “Šeit lielāka platība. Var vairāk izrūmēties, ieturēt distanci. Labi, mazajos [veikalos] ieies viens, divi, tie pārējie ko? Lietū, sniegā. Un saslims divas reizes ātrāk. Man tas viss liekas neloģiski.”

Tādēļ iepirkumu centri pieņēmuši rezerves variantu. Ja nevar ar tirdzniecību nodarboties iekšā, tad to darīs ārā. Lielveikali lūguši saskaņot ielu tirdzniecību turpat pie veikaliem. 

Ielu tirdzniecība un gadatirgi no trešdienas ir atļauti. Pie “Domina Shopping” tirdzniecības centra ielu tirdzniecību organizēs skvērā pie veikala. 
 
“Mums būs 20 vietas, nāks ar savām teltīm lielākie nomnieki, ar apaviem, ar apģērbiem, ar bērnu precēm, zinām, cik grūti to visu pasūtīt un nopirkt internetā, bez liekiem stresiem un klapatām,” atzīmēja Zvaigzne-Ālere.

Tirgošanās atļauja no Rīgas domes (RD) vēl nav saņemta. Saskaņošana var ilgt piecas dienas. Kad tiks dota zaļā gaisma, tirgoties drīkstēs trīs dienas pēc kārtas, tad sekos pauze. 

“Tad jātaisa četru dienu pauze, tad atkal jāiet saskaņot RD, un tad atkal drīkst. Vai tas nav absurdi?” neizpratni pauda tirdzniecības centra pārstāve. 

Valdības un pieaicināto ekspertu galvenais arguments – lielveikali sekmē pulcēšanos. Un cilvēki, ejot no veikala uz veikalu, tajos pavada daudz ilgāku laiku. 

KONTEKSTS:

Valdība 1. aprīlī vienojās, ka no 7. aprīļa varēs strādāt visi veikali, bet tirdzniecības centros aizvien saglabāsies ierobežojumi un tajos varēs strādāt tikai noteikti veikali. Līdz ar šo lēmumu būs atcelta atļauja distancētai tirdzniecībai – iepriekš attālināti pasūtīto preču izsniegšanai veikalos.

Ekspertu ieskatā cilvēku pulcēšanās risks tirdzniecības centros ir pārāk augsts, tāpēc lielos tirdzniecības centros atļauta tikai pakalpojumu sniegšanas vietu un atsevišķu veikalu veidu darbība

No 7. aprīļa tiek atļauta arī ielu tirdzniecības organizēšana (jeb gadatirgi), vienlaikus apstiprinot drošas tirdzniecības protokolu visai āra tirdzniecībai.

Pakāpeniski dažādus ierobežojumus tirdzniecības jomā valdība noteica jau no novembra sākuma. Tie izpelnījās tirgotāju un patērētāju kritiku un tika mainīti un precizēti.  

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas. 

Valdība vienojas par četru soļu plānu pakāpeniskai Covid-19 ierobežojošo pasākumu mazināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt