Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Itālijā picu iegādājas tirdzniecības automātā

Rīta Panorāma

Kārtējā nemiera nakts Jeruzalemē

Saruna ar LM Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktori Elīnu Celmiņu

Cilvēkiem ar invaliditāti izveido speciālu darba sludinājumu platformu

No 6. maija mājaslapā www.cilveksnevisdiagnoze.lv cilvēki ar invaliditāti varēs izvietot savus darba sludinājumus. Turpmāk vietnē cilvēkiem, kuri vēlas atrast darbu, būs iespēja izveidot profilu, norādot savas prasmes un spējas. Savukārt darba devēji varēs iepazīties ar šiem profiliem un uzaicināt cilvēkus uz darba intervijām, informēja Labklājības ministrija.

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna CelmiņaMarta Krīgere

Jaunajā sadaļā darba meklētāji var izveidot profilu, noradīt savas prasmes, darba pieredzi un to, kur mācījušies. Lai darba devēji gūtu ieskatu par darbinieka spējām un vides nepieciešamību, darba meklētājiem jānorāda arī invaliditātes grupa.

Darba tirgū ir cilvēki ar invaliditāti, kuriem ir potenciāls būt nodarbinātiem un kuri šobrīd vēl nav nodarbināti. Tādu ir vairāk nekā 64 000 no visām 107 000 personām ar invaliditāti darbspējīgā vecumā.

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa ir pārliecināta, ka daļa no viņiem būtu gatavi dot savu artavu darba tirgum un gūtu profesionālu piepildījumu dzīvē. „Tas palīdzēs satuvināt gan pašus cilvēkus darbam, gan darba devējiem dos iespēju šeit [darba sludinājumu sadaļā] atrast motivētus cilvēkus, kuri vēlas strādāt. Cilvēks ar invaliditāti var. Varbūt izdara mazliet savādāk, bet izdara tāpat.

Viņi var būt darba devējiem noderīgi. Viņi grib, ir motivēti un meklē darbu.

Un reizēm nepieciešams būt mazliet atvērtākam, mazliet pielāgoties, ieraudzīt, dot iespēju un mainīt savus priekšstatus par to, ko cilvēks ar invaliditāti var darīt,” sacīja Celmiņa.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Sadaļas darbības principi ir līdzīgi kā platformai “LinkedIn” – darba meklētāji var izveidot profilu, vairāk uzsverot savas prasmes, ne tikai profesionālo pieredzi un izglītību.

Darba devēji šos profilus var apskatīt, sazināties ar cilvēku personīgi un uzaicināt uz darba interviju.

Izveidot savu profilu aicināti tieši cilvēki ar invaliditāti. Lai darba devēji gūtu ieskatu par darbinieka spējām un vides pielāgošanas nepieciešamību, darba meklētājiem savos profilos ir jānorāda invaliditātes veids, vēlams arī invaliditātes grupa. Iecerēts, ka sadaļu apmeklēs dažādu organizāciju – komercuzņēmumu, iestāžu, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, tādējādi veicinot cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu gan darba tirgū, gan sabiedrībā kopumā.

Izveidotie profili un sludinājumi būs pieejami arī pēc kampaņas beigām, dodot iespēju cilvēkiem arī turpmāk izveidot savus profilus. Tāpat vietne varētu kļūt par sava veida sociālās atbildības platformu uzņēmumiem un zīmoliem, kuri būs gatavi pieņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti.

Mājaslapā www.cilveksnevisdiagnoze.lv ir iespēja iepazīties ar informāciju, kas noderēs darba devējiem, pieņemot darbā cilvēku ar invaliditāti, kā arī ar ieteikumiem darba ņēmējiem. Tāpat mājaslapā atrodami citi kampaņas “Dara citādi – izdara tāpat!” materiāli – gan praktiski noderīgi, gan iedvesmojoši, ļaujot iepazīties ar labās prakses piemēriem un pieredzes stāstiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt