«Cemex» Baltijas un Ziemeļvalstu aktīvus par 340 miljoniem eiro pārdod Vācijas «Schwenk»

“Cemex, S.A.B. de C.V.” (“Cemex”) paziņoja, ka ir parakstīts līgums par uzņēmumam piederošo aktīvu Baltijā un Ziemeļvalstīs pārdošanu. Tos par aptuveni 340 miljoniem eiro iegādājas vācu būvmateriālu ražotāja uzņēmumu grupa “Schwenk”.

“Cemex” informēja, ka pārdodamie aktīvi Baltijā iekļauj vienu cementa rūpnīcu Brocēnos ar ražošanas jaudu aptuveni 1,7 miljoni tonnu gadā, četrus minerālmateriālu ieguves karjerus, divus cementa izejmateriālu ieguves karjerus, sešas betona ražotnes, vienu ostas termināli un vienu sauszemes transporta termināli Latvijā.

Darījums ietver arī “Cemex” netiešu līdzdalību 38% apmērā vienā cementa rūpnīcā Akmenē, Lietuvā, ar ražošanas jaudu aptuveni 1,8 miljoni tonnu gadā, kā arī eksporta biznesa virzienu uz Igauniju.

Pārdodamie aktīvi Ziemeļvalstīs iekļauj trīs importa termināļus Somijā, četrus importa termināļus Norvēģijā un četrus importa termināļus Zviedrijā.

2018.gadā šo aktīvu konsolidētie ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem bija aptuveni 27,3 miljoni eiro.

Ieņēmumus no darījuma plānots izmantot galvenokārt kopējā parāda mazināšanai un citām uzņēmuma vajadzībām.

Darījuma pilnīgai slēgšanai tiekot īstenotas standarta procedūras, tostarp atbildīgo iestāžu apstiprinājums. Šo procesu cer noslēgt 2019.gada pirmajā ceturksnī.

KONTEKSTS:

“Cemex, S.A.B. de C.V.”, kas dibināts Meksikā 1906.gadā, sniedz pakalpojumus un produktus kopienām vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Iegādājoties starptautisko celtniecības materiālu piegādātāju uzņēmumu "RMC Group o.l.c." 2005.gadā, "Cemex" kļuva par Brocēnu cementa ražotnes īpašnieku.

2010.gadā "Cemex" uzsāka ražošanu pilnībā no jauna uzbūvētajā Brocēnu cementa rūpnīcā. Tās izveidē "Cemex" investēja 300 miljonus eiro, kas ir lielākās investīcijas Latvijas rūpniecībā pēc neatkarības atgūšanas. Iepriekš Brocēnu cementa rūpnīcas jauda bija 600 000 tonnu gadā, savukārt jaunā rūpnīca spēj saražot 1,6 miljonus tonnu cementa gadā.

"Cemex" kopējās investīcijas Latvijā uz 2016.gada beigām sasniedza jau 348 miljonus eiro. "Cemex" vienīgais īpašnieks kopš 2018.gada maija ir Spānijas kompānija "Cemex Espana SA".

"Cemex" Latvijā ražo un izplata cementu, betonu un minerālmateriālus, kā arī piedāvā valčbetona risinājumu ceļu un laukumu būvniecībai. 

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka SIA "Cemex" apgrozījums Latvijā 2018.gadā bija 86,924 miljoni eiro un tas ir par 11,3% lielāks nekā 2017.gadā, savukārt "Cemex" peļņa pērn bija 5,947 miljoni eiro pretstatā gadu iepriekš ciestajiem zaudējumiem, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Cemex" pārdeva vairāk nekā miljonu tonnu cementa, eksporta īpatsvaram pieaugot līdz 70%. Eksports galvenokārt veikts uz Somiju, Zviedriju un Igauniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti