Čeku loterija palielinājusi budžeta ieņēmumus par 1,2 miljoniem eiro

Čeku loterija gada laikā palielinājusi valsts budžeta ieņēmumus par 1,2 miljoniem eiro, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

VID rīkotajā čeku loterijā iedzīvotāji gada laikā reģistrējuši 16,6 miljonus maksājuma dokumentu. 

"Informācija, ko VID ik mēnesi saņem no loterijā iesniegtajiem čekiem un kvītīm, palīdz atklāt būtiskus pārkāpumus nodokļu ieņēmumu jomā, piemēram, VID nereģistrēto vai no uzskaites noņemto un tehniskajām prasībām neatbilstošu kases aparātu lietošanu, ieņēmumu neuzrādīšanu deklarācijās vai nereģistrēšanos pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā. Loterija ļauj ieraudzīt arī "aplokšņu" algu riskus – visu darbinieku nedeklarēšanu un visu darbinieku faktiski nostrādātā laika neuzskaitīšanu," teikts VID paziņojumā medijiem. 

VID arī uzsvēra, ka čeku loterija ir sevi pierādījusī kā efektīvs kontroles rīks Covid-19 krīzes apstākļos, jo iesniegtie čeki ir izgaismojuši gadījumus, kad čekus turpina izsniegt tādi uzņēmumi, kuri it kā atrodas pilnīgā dīkstāvē, ir pieteikušies un, visticamāk, nepamatoti saņēmuši dīkstāves pabalstus.

Preventīvo pasākumu un pārbaužu laikā 932 uzņēmēji pēc VID aicinājuma ir iesnieguši precizētas deklarācijas un papildus deklarējuši nodokļus 1 195 731 eiro apmērā. VID veikto 43 pārbaužu rezultātā piemērots naudas sods 21 540 eiro apmērā. Tādējādi, čeku loterijai Latvijā norisinoties tieši gadu, valsts budžeta ieņēmumi palielināti par 1 217 271 miljoniem eiro.

KONTEKSTS:

Valsts ieņēmumu dienests 13. jūlijā informēja, ka administrēto kopbudžeta ieņēmumu plāns 2020. gada pirmajā pusgadā izpildīts par 92,8 %. Salīdzinājumā ar 2019. gada attiecīgo periodu šogad pirmajā pusgadā VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir samazinājušies par 69,37 miljoniem eiro jeb 1,5%.

2019. gada 1. jūlijā Latvijā pirmo reizi tika aizsākts projekts "Čeku loterija".

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā. 

Lai piedalītos loterijā, vietnē cekuloterija.lv jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete, aizpildot dažus vienkāršus informācijas laukus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt