Būvniecības produkcijas apjoms otrajā ceturksnī samazinājās par 0,6%

Šā gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms saruka ēku būvniecībā – par 5% un inženierbūvniecībā – par 7,7%, bet pieauga specializētajos būvdarbos – par 12,3%. 

Būvniecības produkcijas apjomu šī gada 2. ceturksnī negatīvi ietekmēja gan Covid-19 pandēmija (pieprasījuma kritums), gan apjomīgu būvobjektu trūkums.

Covid-19 kā būvdarbu apjoma samazinājuma iemeslu minēja 47 jeb 5,9% apsekoto būvniecības uzņēmumu. 

Nozīmīgākais būvniecības produkcijas kritums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, bija inženierbūvniecībā, ko ietekmēja apjoma samazinājums ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 15,6% un hidrotehnisko objektu būvniecībā un citur neklasificētajā inženierbūvniecībā – par 46,6%. Savukārt pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā produkcijas apjoms pieauga par 27%.

Būvniecības apjoma kāpums bija tādās specializēto būvdarbu jomās kā elektroinstalācijas ierīkošanā, cauruļvadu uzstādīšanā un citās līdzīgās darbības – par 16,5%, kā arī citos specializētos būvdarbos un ēku nojaukšanā un būvlaukuma sagatavošanā – attiecīgi par 27,7 % un 26,4 %. 

2020. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 12,9 %, tai skaitā ēku būvniecībā – par 12,2%, inženierbūvniecībā (10,3%) un specializētajos būvdarbos (13,8%).

CSP norādīja, ka 2020. gada 2. ceturksnī izsniegtas 698 būvatļaujas dzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai par kopējo platību 194 tūkstoši kvadrātmetru jeb par 297 būvatļaujām mazāk un par 28 tūkstošiem kvadrātmetru mazāku platību nekā 2019. gada 2. ceturksnī, tai skaitā jaunajai būvniecībai izsniegtas 503 būvatļaujas ar paredzamo platību 144 tūkstoši kvadrātmetru (par 240 būvatļaujām un par 21 tūkstoti kvadrātmetru mazāku paredzamo platību nekā gadu iepriekš). Viena dzīvokļa jaunu māju būvniecības uzsākšanai izsniegtas 402 būvatļaujas (paredzamā platība – 77 tūkstoši kvadrātmetru).

Nedzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai tika izsniegta 371 būvatļauja par kopējo platību 303 tūkstoši kvadrātmetru (par 95 būvatļaujām un par 104 tūkstošiem kvadrātmetru mazāku paredzamo platību nekā 2019. gada 2. ceturksnī), tai skaitā jaunajai būvniecībai – 236 būvatļaujas par paredzamo platību 160 tūkstoši kvadrātmetru. Rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai tika izsniegtas 55 būvatļaujas par kopējo platību 82 tūkstoši kvadrātmetru, no tām 34 būvatļaujas – jaunbūvēm par kopējo platību 60 tūkstoši kvadrātmetru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt