Būvniecības produkcijas apjoms Latvijā deviņu mēnešu laikā pieaudzis par 2,9%

Būvniecības produkcijas apjoms Latvijā deviņu mēnešu laikā pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Savukārt šī gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 3. ceturksni, apjoms samazinājās par 0,3%

Ēku būvniecība deviņu mēnešu laikā pieaugusi par 3,2%, bet specializēto būvdarbu apmēri - par 9,7%.  Inženierbūvniecības apmēri samazinājušies par 4,6%.

Šī gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar šo pašu periodu pagājušajā gadā, būvniecības apjoms saruka inženierbūvniecībā – par 8,1%, bet pieauga ēku būvniecībā un specializētajos būvdarbos – attiecīgi par 1,9% un 7,8%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, produkcijas apjoma samazinājums bija visās inženierbūvniecības nozarēs: ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 3,5%, pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā – par 13,4%, hidrotehnisko objektu būvniecībā un citur neklasificētā inženierbūvniecībā – par 35,2%.

Savukārt būvniecības produkcijas kāpums bija specializētajos būvdarbos – par 7,8%, un to ietekmēja produkcijas apjoma pieaugums tādās jomās kā citos specializētos būvdarbos (jumtu segumu uzklāšana un citur neklasificētie specializētie būvdarbi) – par 20,5%, būvdarbu pabeigšanas darbos (apmetēju darbi, grīdas un sienu apdare, krāsotāju un stiklinieku darbi u.c.) – par 9,2%, kā arī elektroinstalācijas ierīkošanā, cauruļvadu uzstādīšanā un citās līdzīgās darbībās – par 5,5%.

2020. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 2. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 0,4%, tai skaitā specializētajos būvdarbos  – par 0,5%, bet samazinājums bija ēku būvniecībā – par 2,9% un inženierbūvniecībā – par 2,3%.

Avots: Centrālā statistikas pārvalde (CSP)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt