Būvniecības izmaksu līmenis Latvijā oktobrī – par 19,6% augstāks nekā pirms gada

Latvijā būvniecības izmaksu līmenis 2022. gada oktobrī, salīdzinot ar 2021. gada oktobri, palielinājās par 19,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas palielinājās par 24,7%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 18,4%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 10,4%.

2022. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 0,9%. Būvmateriālu cenas, kā arī mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 1%, bet strādnieku darba samaksa – par 0,4%.

Oktobrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums smiltīm, preču betonam, kā arī dolomīta šķembām un sausiem javas maisījumiem.

Latvijas Būvnieku asociācija paredz, ka izmaksu līmenis nākamajā gadā varētu palielināties vēl par 10%.

Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Normunds Grinbergs
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

"Pavasarī, kad sākās visas šīs lietas, prognozējām, ka kopējais vidējais sadārdzinājums varētu būt 25-30% apmērā. Es domāju, ka sadārdzinājums uz šo brīdi vēl nav apstājies, jo, kā mēs redzam, elektroenerģijas un dažādas citas izmaksas mēdz mainīties un pārsvarā uz augšu. Līdz ar to tas var ietekmēt nākamā gada būvmateriālu ražošanas cenu un gala cenu būvmateriāliem nākamajā gadā," sacīja asociācijas valdes priekšsēdētājs Normunds Grinbergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti