1:1

1:1 Gundars Rēders : Vladimirs Žirinovskis

1:1

1:1 Gundars Rēders : Vjačeslavs Kaščejevs

1:1 Gundars Rēders : Justs Karlsons

«Berga bazāra» īpašnieks: Lielākas peļņas pelnītājiem būtu jāmaksā lielāka nodokļu daļa

Latvijā vajadzīga taisnīgāka nodokļu politika – tiem, kam ir lielāka peļņa, būtu jāmaksā lielāka nodokļu daļa, uzskata “Berga bazāra” īpašnieks un advokāts Justs Karlsons.

Intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” Karlsons pauda, ka Latvijā būtu jāizveido taisnīgāka nodokļu politika, liekot lielākiem pelnītājiem maksāt vairāk.

Viņaprāt, Latvijas nodokļu sistēmai ir raksturīga birokrātija un tas, ka būtiski nodokļi tiek prasīti par katru strādnieku. Tāpēc esot jāskatās, vai nevar samazināt sociālo iemaksu apjomu.

Nodokļu politikai būtu jābūt tādai, kas veicinātu iespēju strādāt, bet tiem, kas kārtīgi nopelna, liktu maksāt savu daļu valsts makā.

Taujāts, vai viņš pats būtu gatavs nodokļos vairāk maksāt par dividendēm no biznesa Latvijā, Karlsons pauda, ka šīs dividendes nāk no biznesa, kas jau ir nomaksājis ienākumu nodokli.

Vēstīts, ka pērn valdība mēģinājusi ieviest nodokļu progresivitāti ar tā dēvēto solidaritātes nodokli, kas liek no algām virs 4000 eiro mēnesī maksāt nodokli 34,09% jeb sociālā nodokļa likmes apjomā, taču netiek novirzīts personas sociālajai apdrošināšanai.

Taču pret to daudzkārt iebilda uzņēmēju organizācijas, un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicināja uzņēmējus un organizācijas vērsties Satversmes tiesā, lai solidaritātes nodoklis tiktu atcelts. 

Attiecībā uz nākamo gadu tiek plānots solidaritātes nodokli pārskatīt, tomēr ne atcelt.

 

5 komentāri
Andrīc Bandīc
Kupi-prodaj!
Kārtējā demogoģija
un liekulība. Ja gribas maksāt lielākus nodokļus, tad jāsāk no sevis.
Kas grib var teikti kas vien ienāk prātā - fakts paliek, ka pie varas ir tie, kam ir lielākās algas, un viņi nu noteikti nevēlās, lai no [legāli uzrādītajiem] ienākumiem vēl vairāk būtu jāmaksā. Drīzāk pūcei aste ziedēs, kā ieviesīs kaut kādu sakarīgu progresīvo nodokli. Vai, pat ja ieviesīs, pēkšņi visiem alga būs 3999Eur, un pārējais pēkšņi kļūs piemaksas.
Man kaut kas liek domāt, ka nodokļos personīgi un no savas firmas maksāju stipri vairāk kā tu no savas algas, un man pat ir vairāk tiesību izteikties par 'taisnīgu' nodokļu politiku.
Marks un Engels
Es atdodu nodokļos gandrīz pusi no nopelnītā. Neatkarīgi no tā, cik es pelnu, kāpēc tev šķiet, ka tev būtu tiesības no manis kāst proporcionāli vairāk naudas nekā tu pats maksā (ja vispār maksā)? Kas tā par tādu interesantu "taisnību", un ar ko tā atšķiras no lielceļa laupīšanas?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti