Beigusies pieteikšanās daudzdzīvokļu māju atjaunošanas atbalstam

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā noslēdzas pieteikumu pieņemšana daudzdzīvokļu māju atjaunošanas projektiem, informēja attīstības finanšu institūcija “Altum”.

Šajā programmā Latvijā kopš programmas sākuma 2016. gada pavasarī ir iesniegts 821 projektu pieteikums par provizorisko summu 375 miljoni eiro. Līdz ar to ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi, un no šā gada 11. janvāra jaunus pieteikumus dalībai programmā “Altum” nepieņems.

Pēdējā pusgada laikā "Altum" novēroja iedzīvotāju paaugstināta interesi renovēt savus mājokļus, un pēdējās nedēļās saņemts rekordliels pieteikumu skaits, kas bija sešas reizes lielāks nekā programmas pirmajos gados. "Tādējādi nepilnu četru gadu laikā iesniegtajiem māju atjaunošanas projektiem šobrīd ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi un jaunus pieteikumus "Altum"  vairs nepieņem,"  paziņojumā medijiem norādīja "Altum" Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Dina Kaupere.

Nākamajā programmas posmā – līdz programmas noslēgumam 2023. gada beigās – notiks iesniegto projektu izvērtēšana, grantu piešķiršana, projektu īstenotāji izvēlēsies piegādātājus, tai skaitā būvniekus, un īstenos māju renovācijas darbus.

Visu projektu būvdarbiem jābūt pabeigtiem līdz 2023. gada 30. jūnijam.

Patlaban renovācijas procesā ir 80 daudzdzīvokļu mājas, būvniecības darbi pilnībā noslēgušies 155 namos, savukārt pārējie iesniegtie projekti ir dažādās projekta sagatavošanas stadijās. Līdz šim pabeigtie projekti uzrādot būtisku enerģijas patēriņa samazinājumu: pirms mājas atjaunošanas vidējais enerģijas patēriņš bija 165 kWh gadā, bet pēc renovācijas darbiem tas ir vidēji par 67% zemāks jeb 54 kWh gadā. Tas esot būtisks ietaupījums arī iedzīvotāju izmaksām.

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmu īsteno “Altum” ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Visaktīvāk programmā projektus mājokļu atjaunošanai ir iesnieguši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji (369 projekti), kam seko daudzdzīvokļu namu iemītnieki Kurzemē (188), Vidzemē (124), Zemgalē (109) un Latgalē (31).

Nākamajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā 2021. – 2027.gadam energoefektivitātes pasākumu īstenošana, tostarp, dzīvojamo māju renovācija būs viena no būtiskākajām Ekonomikas ministrijas prioritātēm. "Esam jau uzsākuši darbu pie ES fondu plānošanas dokumentu izstrādes, lai nodrošinātu atbalstu māju renovācijai pēc iespējas ātrāk," informēja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dzintars Kauliņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti