Bankas turpina kāpināt pelņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Banku sektors kopumā 2014.gada pirmajos piecos mēnešos darbojās ar peļņu 151,8 miljonu  eiro apmērā, un tas bija par 18,3% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, kad peļņa sasniedza 128,4 miljonus eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie dati.

Maijā ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un četras ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 84,4%).

Maijā banku sektora kopējais aktīvu apmērs, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieauga par 0,5%) un maija beigās sasniedza 28 miljardus eiro.

Banku sektora kopējais kredītportfelis mēneša laikā samazinājās par 0,9%, tai skaitā rezidentu korporatīvais kredītportfelis - par 0,1%, rezidentu mājsaimniecību - par 0,5%, bet nerezidentiem izsniegto kredītu atlikums - par 4,8%.

Banku piesaistīto noguldījumu atlikums šā gada maijā palielinājās par 2,4% jeb 463,7 miljoniem eiro, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Rezidentu noguldījumi palielinājušies par 3,7% jeb 360 miljoniem eiro, ko galvenokārt ietekmēja valdības noguldījumu kāpums par 376 miljoniem eiro, tai skaitā daļu no aprīļa beigās veiktās eiro obligāciju emisijas izvietojot komercbankās.

Par 1,1% jeb 103,7 miljoniem eiro pieauga arī nerezidentu noguldījumi. Tādejādi maija beigās kopējais noguldījumu apjoms Latvijas bankās sasniedza aptuveni 19,6 miljardus eiro, tai skaitā rezidentu noguldījumi - 10 miljardi eiro, bet nerezidentu noguldījumi – 9,6 miljardi eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti