Autotransporta direkcijas dienaskārtībā – «Liepājas autobusu parka» līguma laušana; sekos līdzi jauno pārvadātāju gatavībai

Autotransporta direkcija varētu lauzt līgumu ar "Liepājas autobusu parku", jo kompānija vairākās pilsētās, tostarp Ogrē, nespēj nodrošināt reisus. Tāpat direkcijā izstrādāta iekšējā kārtība, kā sekos līdzi no jauna izvēlēto reģionālo pārvadātāju gatavībai izpildīt saistības.

Intervija ar Autotransporta direkcijas juridiskās daļas vadītāju Vizmu Baharevu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Autotransporta direkcijas juridiskās daļas vadītāja Vizma Bahareva intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka pašlaik dienaskārtībā ir jautājums par līguma ar "Liepājas autobusu parku"  pirmstermiņa izbeigšanu.

"Tiek vērtēta iespēja un dažādi aspekti, kādā formātā varētu tikt nodrošināti pakalpojumi. Ja uzteiksim šo līgumu, jāsaprot, kas būs tas, kas brauks ''Liepājas autobusu'' vietā. Un vai tam, kas brauks, būs pietiekami resursu. Un ne tikai cilvēkresursi, bet arī autobusi. Un cik tas valstij izmaksās. Arī citi aspekti, kas saistīti ar juridiskām lietām," stāstīja Bahareva.

Tāpat direkcijā izstrādāta iekšējā kārtība, kā sekot līdzi, lai nākamie pārvadātāji varētu izpildīt saistības. 

Tas ir aktuāli, jo Autotransporta direkcija ir noslēgusi konkursu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2033. gadam septiņās reģionālo autobusu maršrutu tīkla daļās Latvijā. Aģentūra LETA ziņo, ka par konkursa uzvarētājiem atzīti SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss" – maršruta tīkla daļā "Gulbene, Alūksne, Balvi", AS "Talsu autotransports" – maršruta tīkla daļā "Jelgava, Dobele", SIA "Norma-A" – maršruta tīkla daļā "Madona", personu apvienība AS "Rēzeknes autobusu parks" un SIA "RO Reiss" – maršruta tīkla daļā "Rēzekne, Ludza", SIA "Tukuma auto" maršruta tīkla daļā "Talsi, Tukums", SIA "VTU Valmiera" – maršruta tīkla daļā "Valmiera, Valka, Smiltene" un "Latvijas sabiedriskais autobuss" – maršruta tīkla daļā "Ventspils".

Konkursā tika vērtēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, kur cena veido 40%, bet tehniskais piedāvājums – 60% vērtējuma. Tehniskajā piedāvājumā eksperti vērtēja autobusu vecumu, pieejamības nodrošināšanu personām ar funkcionāliem traucējumiem un autobusu tehnisko aprīkojumu. Tāpat tika vērtēta arī pakalpojumu sniegšanas kvalitāte un drošība, piemēram, videonovērošanas funkcija un GPS, kā arī papildu bonusi, piemēram, bezskaidras naudas norēķini un citi.

Konkursā uz septiņām tīkla daļām kopumā tika saņemti 55 piedāvājumi, kurus iesniedza 14 pretendenti (viens pārvadātājs vai pārvadātāju apvienība).

Bahareva stāstīja, ka konkursa uzvarētājiem ir gads laika, lai sagatavotos pakalpojumu sniegšanai. Direkcija pēc savas iekšējās kārtības sekos līdzi, vai nav redzami riski kāda no resursiem iztrūkumā.

Direkcijas pārstāve arī atzīmēja, ka kopā ar Satiksmes ministriju strādā, lai palīdzētu ieinteresēt jauniešus strādāt par autobusu šoferiem.

KONTEKSTS:

Autotransporta direkcija par vienā mēnesī neizpildītajiem reisiem AS "Liepājas autobusu parks" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro. Neizpildīto reisu dēļ Autotransporta direkcija draudēja ar līguma laušanu, par ko uzņēmums ir brīdināts.

Ogrē pašvaldība lūgusi valdību izsludināt ārkārtas situāciju novadā, bet, kad reakcija nesekoja, norādīja, ka gatava tiesāties par reisu neizpildi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti