Augļu un ogu raža šogad nelutina

Aukstā laika dēļ Latvijā audzētās zemenes, ķirši, upenes un citi augļi tirdzniecībā nonāk maz. Iedzīvotāji tiek aicināti būt vērīgiem un par produkta izcelsmi tirgū nepieciešamības gadījumā pārliecināties pie pārdevēja.

„Decembris bija silts, un augi vēl nebija kārtīgi aizgājuši ziemas guļā. Pirms Lieldienām temperatūra bija ap 18 grādiem, mēneša otrā pusē kādas divas nedēļas turējās ap mīnus deviņiem grādiem. Tas ārkārtīgi slikti ietekmēja visus augļus – gan zemenes, gan ķiršus, plūmes, gan arī ābolus un mellenes. Nevaru nosaukt nevienu augu, kurš nebūtu cietis no šīm zemajām temperatūrām,” stāsta Latvijas Augļkopju asociācijas vadītāja Māra Rudzāte.

Augļkopju asociācijā izrēķinājuši, ka summa, ko šogad augļkopji neiegūs ieņēmumos no produkcijas, ir aptuveni 14 miljoni eiro.

Lai turpinātu uzturēt savas saimniecības, zemkopji cer uz kompensācijām no Eiropas. “Briselē tiek runāts, vai šos zaudējumus kompensēs vai ne, jo savu prasību arī mēs esam iesnieguši. Šāda situācija ir visā Eiropā, ne tikai Latvijā, tāpēc es nezinu, vai ko saņemsim,” stāsta Rudzāte.

Latvijas Augļkopju asociācijas vadītāja Māra RudzāteLīga Mekša
  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti