Dienas ziņas

Kā 2018. gadu sagaidīja pasaulē

Dienas ziņas

Policijas reidi svētkos

Svaigā produkcija veikalos kļuvusi lētāka

Augļi, ogas un dārzeņi veikalos kļuvuši lētāki

Nodokļu reforma no šā gada ieviesusi vairākas pārmaiņas. Viena no tām – jau no 1.janvāra veikalos samazinājušās cenas vairākiem Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Spēkā stājušies grozījumi, kas paredz šiem produktiem ieviest samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi – vien piecus procentus.

Pārtikas veikalu darbiniekiem 1. janvārī darba diena iesākās ar cenu zīmju nomaiņu lielai daļai svaigās produkcijas. PVN likme no 12 uz pieciem procentiem samazinājās svaigiem, tostarp arī mazgātiem, mizotiem, lobītiem un grieztiem produktiem. Pārmaiņas attiecas uz augļiem un dārzeņiem, kas raksturīgi mūsu reģionam, neatkarīgi no to izcelsmes valsts. Tas nozīmē, ka mazāk maksās arī Spānijā audzēti lociņi, bet ne apelsīni vai arbūzi. Tāpat lētāk iegādāties nevarēsim ne termiski, ne kā citādi apstrādātus, piemēram, kartupeļus vai bietes.

"Šeit, piemēram, salātiem podiņos pirms dažām stundām vēl bija cenu zīme 99 eiro centi, tagad ir 86. Tāpat arī kartupeļi bija 1,45 eiro, bet tagad ir 1,23 eiro. Tātad, jo dārgāks ir šis produkts, jo šī cenu starpība ir labāk redzama," rāda SIA “Rimi Latvia” pārstāve Dace Preisa.

Taču ir arī preču grupa, kurai šogad gaidāms cenu pieaugums. Ar nodokļu reformu noteikts, ka akcīzes nodokli paaugstinās cigaretēm un alkoholiskajiem dzērieniem. Piemēram, alus pudele maksās par septiņiem centiem dārgāk, bet cigarešu paciņa – par 24 centiem vairāk.

2 komentāri
Kremilek Rukis
Mana prognoze: cenu samazinājums noturēsies līdz pavasarim. Tad ar atrunu par degvielas cenām, jauno ražu, laika apstākļiem, un ko tik vēl ne, augļu un dārzeņu cenas būs atpakaļ vecajā līmenī. Varbūt pat pieaugs.
Astrida Truhanova
Nebūs nemaz tik jūtama cenu krišanās augļiem un dārzeņiem. Un kāpēc alum pieliek tikai 7 centus? Vai tad tas ir ikdienā tik nepieciešams produkts? Dārzeņi ikdienā nepieciešami ikvienā ēdienkartē, bet cena samazināta apmēram par 10-20 centiem. Tad jau sanāk, labāk dzert alu, tas tomēr lētāks..
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti