Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sāks Rīgas pils Kastelas daļas atjaunošanu

EM valsts sekretārs atstādināts pusstundu pirms «Latvenergo» padomes iecelšanas

Atlūgumu iesniegušais EM valsts sekretārs Eglītis atgriezīsies privātajā biznesā

Atlūgumu iesniegušais Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Ēriks Eglītis plāno atgriezties privātajā biznesā.

Ēriks Eglītis Linda Zalāne
  Eglītis Latvijas Radio stāstīja, ka pēdējā laikā rakstījis vairākus paskaidrojumus, tostarp par to, ka ar nedēļas nokavēšanos iesniedza informāciju Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijā obligātās iepirkuma komponentes (OIK) jautājumā. Eglītis uzsvēra, ka tas bija kārtējais Nemiro mēģinājums nomainīt EM valsts sekretāru. 

   

  Otrdien valdība paredzēja lemt par Eglīša rotāciju uz Centrālo statistikas pārvadi, taču "saturiski tas varētu būt interesanti, bet pie pašreizējās apmaksas sistēmas man tas īsti nebūs interesanti", atzina Eglītis.

  Viņš sacīja, ka atgriezīsies privātajā biznesā, tuvāk pie informācijas tehnoloģiju lietām.

  Eglītis atstādināšanu saista ar viņa nevēlēšanos AS "Latvenergo" padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku.

  Latvijas Televīzijai neoficiāli zināms – ja Eglītis nebūtu atstādināts, Rebenoks paliktu ārpus “Latvenergo” padomes.

  “Mana izvēle krita par labu tiem, par kuriem pirmšķietami bija pozitīva informācija no drošības iestādēm. Ņemot vērā situāciju ar to, ka “Latvenergo” padomei tiešām ir būtiski jautājumi jārisina, es biju gatavs iet uz priekšu ar padomes iecelšanu. Mana interpretācija ir tāda, ka šāda pieeja ministram nebija pieņemama,” sacīja Eglītis.

  Nemiro savukārt sacīja: “Lai viņš dara, kā viņš vēlas, vai precīzāk – dara tā, kā normatīvie akti nosaka. Es politiski šajā procesā neiesaistos, un man nav svarīgi, vai  tur būs Pāvels Rebenoks  vai nebūs.”

  Nemiro uzstāj, ka Eglītis atstādināts tāpēc, ka nav spējis uzrādīt Saeimas OIK izmeklēšanas komisijai dokumentāciju par OIK uzraudzību.  

  KONTEKSTS:

  Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (''KPV LV'') uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) uzraudzībā no amata atstādinājis Eglīti. Eglītis atstādināšanu saistīja ar viņa nevēlēšanos AS "Latvenergo" padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku un iesniedza atlūgumu. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti