Atļauj AB «Linas Agro Group» iegādāties vistas gaļas ražotnes

Lietuvas uzņēmums AS „Linas Agro Group" ir tiesīgs iegādāties AS „Putnu fabrika Ķekava", SIA „Lielzeltiņi", SIA „Cerova" un SIA „Broileks". Atļauja ir dota, jo apvienošanās iznākumā uzņēmumi varēs stiprināt konkurētspēju Baltijas un Skandināvijas tirgū.

Kopumā holdingkompānijā AB „Linas Agro Group" ietilpst 28 Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Dānijas uzņēmumi, kas darbojas lauksaimniecībā, lauksaimniecības produktu tirdzniecībā un izejvielu piegādē, kā arī loģistikas pakalpojumu nodrošināšanā. Taču neviens no tiem nenodarbojas ar vistu audzēšanu vai gaļas pārstrādi.

AS „Putnu fabrika Ķekava" un SIA „Lielzeltiņi" ir vistas gaļas pilna cikla ražotāji. SIA „Lielzeltiņi" nodarbojas arī ar kombinētās lopbarības ražošanu, lielāko daļu saražotās produkcijas patērējot sava uzņēmuma vajadzībām. Savukārt SIA „Cerova" un SIA „Broileks" ir SIA „Lielzeltiņi" saistītie uzņēmumi, kas nodarbojas ar olu inkubāciju un vistu audzēšanu.

Lēmumā KP norāda, ka Latvijas tirgū pastāv spēcīga konkurence - darbojas aptuveni 20 vistas gaļas un vistas gaļas produktu piegādātāji, kas piedāvā Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Dānijā un Zviedrijā ražotu produkciju. Tā kā apvienošanās dalībnieku lielākie konkurenti darbojas lielās Baltijas un Skandināvijas uzņēmumu grupās, Latvijas uzņēmumu apvienošanās varētu pozitīvi ietekmēt konkurenci, radot konkurētspējīgāku uzņēmumu.

Izvērtējot apvienošanās ietekmi uz graudu vairumtirdzniecības tirgu, kurā darbojas SIA "Linas Agro Group", bet SIA "Lielzeltiņi" graudus iepērk kombinētās lopbarības ražošanai, KP nekonstatēja draudus konkurencei. Gaudu cenas vairumtirdzniecībā veidojas preču biržās globālā pieprasījuma-piedāvājuma ietekmē, un nevienam no apvienošanās dalībniekiem nav tādas tirgus varas, kas ļautu palielināt cenas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti