Sadaļas Sadaļas

Atbalstu privātpersonām pašizolācijai Latvijas viesnīcās sniegs līdz 30. jūnijam

Atbalsts privātpersonām, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija un to kontaktpersonām, pašizolācijai Latvijas viesnīcās  tiks sniegts līdz 30. jūnijam, informēja Ekonomikas ministrijā.

Atbalstu turpina sniegt, jo saglabājas samērā augsts Covid-19 infekcijas izplatības līmenis un inficēšanas risks, tostarp arī mājsaimniecībās, kā arī jauno vīrusa celmu izplatība.

Kopš 2020. gada nogales atbalsta programmu pašizolācijai vai izolācijai tūristu mītnēs administrē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Valsts sniedz atbalstu uzturēšanās un ēdināšanas pakalpojumu izmaksu segšanai tūristu mītnē, kura ir iekļauta LIAA administrētajā tūristu mītņu sarakstā, šādām personām, kurām nav iespējas ievērot izolāciju savā dzīvesvietā, nepakļaujot inficēšanās riskam citus mājsaimniecības locekļus:

  • personām, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija ar vieglu vai bezsimptomu slimības gaitu un kurām nav nepieciešama ārstēšanās stacionārā; 
  • personām, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija, pēc ārstēšanās stacionārā, ja ārstniecības iestāde nav pieņēmusi lēmumu par izolācijas pārtraukšanu;
  • personām, kuras noteiktas par kontaktpersonām; 
  • no ieslodzījuma vietas atbrīvotām personām, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija vai kuras noteiktas par kontaktpersonu, ja tām nav dzīvesvietas, bet jāturpina izolācija vai mājas karantīna. 

Ja pirmajās trīs grupās minētā persona ir nepilngadīga, valsts atbalsts tiek nodrošināts arī vienai pilngadīgai pavadošajai personai uz termiņu, kādā nepilngadīgā persona uzturas tūristu mītnē.

Atbalsts pirmajās trīs grupās minētajām personām tiek sniegts 80% apmērā no izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī par izmitināšanu un 10 eiro diennaktī par ēdināšanu; savukārt no ieslodzījuma vietas atbrīvotām personām valsts atbalsts tiek sniegts 100% apmērā no izmitināšanas un ēdināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī par izmitināšanu un 10 eiro diennaktī par ēdināšanu.

Līdz šā gada 17. maijam atbalstu ir saņēmušas 503 personas, starp tām: 58 repatrianti; 441 persona, kas izmantojušas tūristu mītnes pakalpojumus, jo ir Covid-19  slimnieku kontaktpersonas, Covid-19 pacienti ar viegliem slimības simptomiem, kā arī Covid-19 pacienti pēc ārstēšanās stacionārā; un 4 personas, kuras atbrīvotas no ieslodzījuma vietas, kurām apstiprināta  Covid-19 infekcija vai kuras noteiktas par kontaktpersonām, ja tām  nav dzīvesvietas, bet jāturpina izolācija vai mājas karantīna.

Vidēji nedēļā atbalsts tiek sniegts 25 un vairāk personām. Līdz 2021.gada 17.maijam atbalsta programmas ietvaros iesniegts finansējuma pieprasījums par kopējo summu 120 052 eiro, savukārt, atbalsta programmas ietvaros izmaksāts atbalsts par kopējo summu 105 460 eiro.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt