Arodbiedrība neapmierināta ar atlaišanām «airBaltic»

Samilst problēmas valstij piederošajā aviācijas uzņēmumā "airBaltic". Uzņēmumam nācies atcelt vairākus tūkstošu reisu, un šīs nedēļas nogalē tā vadība paziņoja jau par 400 savu darbinieku atlaišanu. Tas radījis nesaskaņas starp uzņēmuma vadību un darbiniekiem, kurus aizstāv Latvijas Aviācijas arodbiedrība.

Kā norāda arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Dace Kavasa, uzņēmums par plānoto kolektīvo atlaišanu nav konsultējies ar arodbiedrības pārstāvjiem un nav informējis par to darbiniekus. Kavasa uzsver, ka tā ir nepieņemama rīcība valstij piederošam uzņēmumam, taču arodbiedrība ir atvērta turpmākām sarunām ar vadību, lai rastu citus, darbiniekiem un uzņēmumam labākus risinājumus.

Dace Kavasa par atlaišanām "airBaltic"
00:00 / 01:41
Lejuplādēt

"Mēs vakar saņēmām informāciju no uzņēmuma, ka "de facto" uzsākta kolektīvās atlaišanas procedūra. Nav notikušas konsultācijas. Notiek vienošanās, ka tiksies ar arodbiedrību un pārrunās visu, izņemot atlaišanu. Tad aizmuguriski notiek atlaišanas. Šis ir valstij piederošs uzņēmums. Nosūtīt informāciju presei pirms darbinieku pārstāvjiem norāda uz netālredzīgu praksi," uzskata Kavasa.

"airBaltic" viceprezidente personālvadības jautājumos Alīna Roščina tikmēr uzsvēra, ka aktīvs konsultāciju process ar arodbiedrībām turpinās un uzņēmums ir ieinteresēts rast risinājumu pēc iespējas ātrākai situācijas uzlabošanai.

"Ņemot vērā koronavīrusa krīzes ietekmi uz aviācijas nozari, "airBaltic'' darba grupa ir lēmusi par preventīviem soļiem, lai mazinātu uzņēmuma izmaksas un saglabātu tā augsto efektivitāti. Līdz maija beigām atcelti vairāk kā 2 500 lidojumi un samazināts aktīvās flotes izmērs. 2020. gada 11. martā uzņēmums uzsāka konsultācijas ar arodbiedrībām par darbinieku skaita jautājumu. 13. martā uzņēmums paziņoja par līdz 400 darbinieku samazināšanu. Aktīvs konsultāciju process ar arodbiedrībām turpinās," pauda Roščina.

KONTEKSTS:

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" plāno turpināt darbinieku skaita samazināšanu, kopumā uz laiku darbinieku skaitu samazinot par 400 cilvēkiem.

Laikā no 2020. gada 29. marta līdz 31. maijam "airBaltic" ir pieņēmusi lēmumu atcelt vēl vairāk nekā 2 000 papildu lidojumus. Lai lidsabiedrības klientu apkalpošanas nodaļa spētu apkalpot visus pasažierus, kurus ietekmējušas šīs izmaiņas, atcelšana tiks veikta nākamās nedēļas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti