Arī tirgos brīvdienās varēs tirgot tikai pārtiku un higiēnas preces

Brīvdienās un svētku dienās arī ielu tirdzniecībā un tirdzniecībā atklātā tirgus teritorijā drīkstēs pārdot tikai pārtikas preces (izņemot alkoholu) un higiēnas preces, informēja Ekonomikas ministrija.

Līdz ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 2021. gada 11. janvārim pastiprināti epidemioloģiskās drošības pasākumi tirdzniecības vietās – samazināts maksimāli pieļaujamais pircēju skaits veikalos un ierobežota preču tirdzniecība brīvdienās un svētku dienās.

Lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos tirdzniecības vietās iekštelpās un ārtelpās, samazināts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits tirdzniecības telpās, nosakot, ka uz vienu apmeklētāju jāparedz ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības, tādējādi nodrošinot, ka tirdzniecības vietā atrodas ne vairāk kā 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra.

Ja saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietas platība ir mazāka par 25 kvadrātmetriem, tad tajā vienlaikus var atrasties viens apmeklētājs.

Tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem pie ieejas veikalā labi redzamā vietā ir jānorāda informācija, tai skaitā svešvalodās, par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties konkrētajā vietā.

Tāpat ierobežota veikalu darbība brīvdienās un svētku dienās, kad varēs darboties tikai:

 • aptiekas (tajā skaitā veterinārās aptiekas);
 • veikali, kuros drīkst tirgot šādas preču grupas:
          pārtikas preces (izņemot alkoholu),
          higiēnas preces,
          degvielu.

Līdz ar to citas preču grupas tirgot ir aizliegts.

Preču tirdzniecības ierobežojums brīvdienās un svētku dienās attiecas arī uz ielu tirdzniecību un tirdzniecību atklātā tirgus teritorijā.

Savukārt pilnībā aizliegta ir gadatirgu organizēšana.

Valdības rīkojumā par papildu ierobežojumiem šobrīd nav precīzi atrunāta tirdzniecība internetā, tāpēc ceturtdien Operatīvās vadības grupas sanāksmē vēl tiks pārrunāts šis jautājums.

Vienlaikus ministrija atgādina, ka joprojām spēkā ir arī iepriekš noteiktie drošības pasākumi tirdzniecības vietās, t.sk. ielu tirdzniecībā un tirdzniecībā atklātā tirgus teritorijā:

 •            mutes un deguna aizsegu lietošana gan veikalu, gan tirgu apmeklētājiem un darbiniekiem,
 •            2 metru distances ievērošana,
 •            apmeklētāju informēšana par piesardzības prasībām,
 •            pastiprinātas higiēnas ievērošana,
 •           darbinieku veselības stāvokļa uzraudzība.

 

 KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt