Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms Latvijā pērn pieaudzis par 2%

Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms 2019. gadā salīdzinājumā ar 2018. gadu pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē pagājušajā gadā bija kritums par 5%, elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 4,4 %, savukārt rūpniecības, kas ietver arī iepriekšminētās nozares, apmērs kopumā pieauga par 0,8%.

Apstrādes rūpniecības ražošanas apjoma kāpumu 2019. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ietekmēja  produkcijas ražošanas pieaugums gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 13,5 %, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 9,3%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 8,8% un elektrisko iekārtu ražošanā – par 16%.

2019. gadā no kopumā 22 apstrādes rūpniecības nozarēm 10 nozares uzrādīja produkcijas izlaides kāpumu.

Savukārt ražošanas apjoma kritums 2019. gadā, salīdzinot ar 2018. gadu, bija apģērbu ražošanas nozarē – par 5,5%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 3,7% un mēbeļu ražošanā – par 2,8%.

2019. gada decembrī, salīdzinot ar 2018. gada decembri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 3,2%.

Ražošanas apjoma kritums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,9%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 5,7%.

Salīdzinot ar 2018. gada decembri, vislielākais ražošanas apjoma samazinājums bija iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 14,4%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 13,2% un tekstilizstrādājumu ražošanā – par 9,6%. Produkcijas izlaide samazinājās arī divās pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā – par 5,2 %, pārtikas produktu ražošanā – par 0,3%.

Savukārt ražošanas apjoms pieauga mēbeļu ražošanā – par 15,6%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 12,3% un dzērienu ražošanā – par 10,5%.

2019. gada decembrī, salīdzinot ar novembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,4%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija kāpums par 6,5%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt