Sadaļas Sadaļas

Apgrozāmo līdzekļu granta programmā pieejamo summu palielina par 240 miljoniem eiro

Apgrozāmo līdzekļu granta programmā pieejamā summa tiks palielināta par 240 miljoniem eiro – no šobrīd esošajiem 70,8 miljoniem eiro līdz 310,8 miljoniem eiro. To paredz ceturtdien, 18. februārī, valdībā atbalstītais Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums.

EM informēja, ka, sākotnēji apstiprinot šo atbalsta programmu 2020. gada novembrī, tai piešķirts valsts budžeta finansējums 70,8 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā, ka pēdējo mēnešu laikā vairākkārt veiktas izmaiņas atbalsta programmā, kas būtiski paplašināja pieejamā atbalsta apmēru, būtiski arī augusi uzņēmēju aktivitāte atbalsta saņemšanai, kā rezultātā šobrīd saņemto pieteikumu kopējā summa pārsniedz pieejamo finansējumu.

Līdz šā gada 18. februārim Valsts ieņēmumu dienests (VID) kopumā saņēmis 10 154 pieteikumus par kopējo atbalsta summu gandrīz 94 miljoni eiro,

lai turpinātu sniegt atbalstu uzņēmumiem ārkārtas situācijas apstākļos, kad Covid-19 negatīvi ietekmējusi uzņēmumu apgrozāmo līdzekļu plūsmu. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV") valdības sēdē sacīja, ka šajā programmā vidējais atbalsta apmērs ir 12 000 eiro.

"Šobrīd ir skaidrs, ka atbalsta programmai noteiktais finansējums ir izsmelts, un tās darbības turpināšanai no 2021.gada februāra līdz maijam nepieciešami papildu vismaz 240 miljoni eiro. (..) Vienlaikus jāņem vērā, ka papildu nepieciešamais finansējums ir noteikts piesardzīgi, jo, iespējams, ka būs nepieciešami valsts budžeta papildu līdzekļi, ja pieteikumu aktivitāte pieaugs atkarībā no mērķa grupas intereses un ārkārtas situācijā noteikto ierobežojumu seku izplatības," norādīja EM.

Attiecīgi rosināts atbalsta programmas pieejamo finansējumu palielināt no 70,8 miljoniem eiro uz 310,8 miljoniem eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai turpinātu sniegt atbalstu uzņēmumiem ārkārtas situācijas apstākļos, kad Covid-19 negatīvi ietekmējusi uzņēmumu apgrozāmo līdzekļu plūsmu.

"Vienlaikus svarīgi uzsvērt, ka šobrīd ar Eiropas Komisiju tiek skaņoti šā gada 28. janvārī un 4. februārī Ministru kabinetā apstiprinātie grozījumi atbalsta programmā, kas vēl paplašinās potenciālo atbalsta saņēmēju loku," atzīmēja ministrijā.

Vienlaikus noteikumos precizēta norma, nosakot, ka apgrozījuma krituma aprēķinā netiek ņemts vērā saņemtā atbalsta apmērs.

Tas gan neatceļ nodokļu nomaksas un grāmatvedības kārtošanas prasības, uzsvēra EM.

KONTEKSTS:

Apgrozāmo līdzekļu grants tiek piešķirts Covid-19 krīzes skartiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai, lai pārvarētu Covid-19 infekcijas otro izplatīšanās vilni. Atbalsts pieejams uzņēmumiem, kuriem vērojams apgrozījuma kritums vienlaicīgi divos kritērijos. Grantu apgrozāmajiem līdzekļiem ik mēnesi var saņemt tāds uzņēmums, kuram:

  • atbalsta perioda mēnesī apgrozījums ir krities vismaz par 20 %, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2020.  gada augustā, septembrī un oktobrī kopā,
  • un kuram atbalsta perioda attiecīgajā mēnesī ir vērojams arī apgrozījuma kritums vismaz par 30 %, salīdzinot ar apgrozījumu 2019. gada attiecīgajā mēnesī.

Atbalsta apmērs ik mēnesi, sākot no 2021. gada 1. janvāra līdz 31. maijam, būs 60% no uzņēmuma bruto darba algas kopsummas, par kuru samaksāti darba algas nodokļi 2020. gada augustā, septembrī un oktobrī, bet ne vairāk kā 100 000 eiro katrā atbalsta perioda mēnesī atsevišķi, un ne vairāk kā 800 000 eiro saistītu personu grupai. 

Komersanti grantam (dāvinājumam) apgrozāmajiem līdzekļiem var pieteikties katru mēnesi līdz 2021. gada 31. maijam, iesniedzot iesniegumus VID EDS vēlākais līdz 15. jūnijam un iesniedzot pieteikumu par katru mēnesi atsevišķi. Atbalstu komersanti varēs izlietot no atbalsta piešķiršanas brīža, bet ne vēlāk kā 2021. gada 31. jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt