Alūksnes novadā no 1. marta pieaugs ūdenssaimniecības tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus SIA "Rūpe" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No 2022. gada 1. marta ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Alūksnes novadā būs 1,27 EUR/m3  (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,03 EUR/m3  (bez PVN).

Līdz šim SIA "Rūpe" piemēroja pirms septiņiem gadiem apstiprinātus tarifus.

Attiecīgi salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošajiem tarifiem ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 0,20 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 0,61 EUR/m3.

"Šo septiņu gadu laikā būtiski mainījušās ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus veidojošās izmaksas – pieaugusi minimālā alga, elektroenerģijas, kurināmā izmaksas, pamatlīdzekļu uzturēšanas izmaksas u. c. izmaksas. Pozitīvi, ka komersants ir veicis ieguldījumus sistēmu sakārtošanā, tādējādi uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem. Tas, protams, prasa ievērojamus finanšu līdzekļus," norādīja SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

SIA "Rūpe" pēdējo septiņu gadu laikā ir pakāpeniski no pašvaldībām pārņēmusi ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu pagastos, kā rezultātā to sekmīgi nodrošinot visā Alūksnes novadā.

"Jāatzīmē, ka ūdensapgādes pakalpojumus komersants nodrošina 20 apdzīvotās vietās, bet kanalizācijas pakalpojumus – 17 apdzīvotās vietās. Lielākā daļa no šīm teritorijām ir nelieli ciemi,

kuri neatrodas līdzās, bet par kuru apsekošanu un uzturēšanu kārtībā jāturpina rūpēties komersantam. Tas prasa būtiskus finanšu līdzekļus, savukārt pakalpojumu apjoms, kas tiek sniegts šajās teritorijās, ir neliels," stāstīja Kozlovska.

Tarifu pieaugumu ietekmē arī uzņēmuma ieguldījumi pamatlīdzekļos. Daļu no finansējuma sedz pats komersants, bet daļu – ar Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Piesaistītie fondu finansiālie līdzekļi pēdējos gados galvenokārt izmantoti, ierīkojot jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, ūdensapgādes un kanalizācijas inženiertīklus Alūksnes novadā.

SIA "Rūpe" ūdenssaimniecības tarifu projektu izvērtēšanai iesniedza 2021. gada 10. septembrī. Komersants izvērtēšanas gaitā veica vairākus tarifu projekta izmaksu precizējumus. Rezultātā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi kopsummā pieauguši par 0,15 EUR/m3, ņemot vērā elektroenerģijas cenas, kā arī degvielas izmaksu pieaugumu tirgū.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA "Rūpe" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt