Sadaļas Sadaļas

«Altum» garantijas un aizdevumi komersantiem būs pieejami līdz gada beigām

Lai turpinātu sniegt atbalstu Covid-19 pandēmijas ietekmētajiem uzņēmumiem, valdība ceturtdien, 13. maijā, nolēma līdz šā gada beigām pagarināt garantiju, tai skaitā lieliem komersantiem, un apgrozāmo līdzekļu aizdevumu piešķiršanas termiņu, informēja Ekonomikas ministrija.

Ieviešot vienotus nosacījumus atbalsta saņemšanai noteikts, ka nodokļu un nodevu parāds, tai skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parāds, komersantiem nevar pārsniegt 1000 eiro, un tam nav piešķirts samaksas termiņa pagarinājums, nav noslēgts vienošanās līgums vai Valsts ieņēmumu dienests nav pieņēmis lēmumu par nokavēto nodokļu maksājumu labprātīgu izpildi. Šī nosacījuma izpildi “Altum” vērtēs uz garantiju piešķiršanas brīdi vai līdz aizdevuma izsniegšanas uzsākšanai.

Turpmāk “Altum” savā tīmekļa vietnē publicēs informāciju par atbalsta saņēmējiem, t.sk. garantiju saņēmējiem, kuriem atbalsta apmērs pārsniegs 100 000 eiro.

Tāpat ir palielināta programmas ietvaros pieejamā kopējā aizdevuma summa saimnieciskās darbības veicējam un ar to saistīto personu grupai no 1 miljona eiro līdz 1,5 miljonam eiro.

Vienlaikus pagarināts aizdevuma atmaksas labvēlības periods par 6 mēnešiem, kopā sasniedzot 24 mēnešus no aizdevuma piešķiršanas brīža. Tāpat noteikts, ja uzņēmums nespēj nodrošināt aizdevuma līgumā paredzēto saistību izpildi, bet naudas plūsma vai saimniecības attīstības plāns apliecina aizņēmēja spēju atmaksāt aizdevumu nākotnē, “Altum” piešķirtas tiesības restrukturizēt aizdevumu, pagarinot aizdevuma termiņu līdz sešiem gadiem (šobrīd – līdz pieciem), vienlaikus palielināts arī aizdevuma atmaksas termiņš no trīs gadiem uz četriem gadiem.

Līdz šim brīdim “Altum” sniedzis garantijas komersantiem par 240 darījumiem, izsniegto garantiju kopsumma – 41 miljons eiro un garantēto kredītu kopapjoms ir 107 miljons eiro; kā arī 596 aizdevumus 99,6 miljonu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt