Jaunzeme norāda, ka šobrīd nav skaidrs, kādi ir citu uzņēmumu apsvērumi nepiesakoties, jo gan kritēriji, gan arī birokrātija ir ļoti neliela.
“Motīvi, kādēļ cilvēki neiesniedz, mums nav skaidri, jo attiecībā uz dīkstāves pabalstu un subsīdiju nav parāda kritēriju, ierobežojumu praktiski nav. Jebkurš uzņēmējs var iesniegt. Kādēļ netiek sniegts – grūti pateikt. Birokrātijas arī faktiski nav nekādas, jo uzņēmējs aizpilda vienu vienkāršu iesniegumu, kurā uzrāda gan dīkstāvi, gan subsidēto darbavietu. Viņam vairāk nekas nav jāpilda, vēl konta numurs. Tas, ko mēs redzam no statistikas, – iesniedzēji 82% gadījumu ir unikāli iesniedzēji. Ja nebūtu šāda pakalpojuma, tad bezdarbs pieaugtu jau gandrīz pie 13%. Tas nozīmē, ka šie pakalpojumi ir efektīvi un sasniedz nodokļu maksātājus. Varētu sasniegt vēl vairāk,” sacīja Jaunzeme.
KONTEKSTS:
Latvijas uzņēmējiem pašreizējās ārkārtējās situācijas laikā ir trīs finansiālā atbalsta veidi – dīkstāves pabalsti, subsidētas darbavietas un vienreizējā subsīdija apgrozāmajiem līdzekļiem. Nolemts apgrozāmo līdzekļu subsīdijas programmā atteikties no nozaru ierobežojuma un samazināt atbalsta saņemšanas kvalifikācijas kritērijus.
Joprojām ir spēkā virkne atbalsta pasākumu nodokļu jomā, kas stājās spēkā šā gada martā, pirmās ārkārtējās situācijas laikā, piemēram, nodokļu samaksas termiņa pagarināšana līdz trim gadiem, ātrāka PVN pārmaksas atmaksa, iespēja nemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumus u.c.