«Air Berlin» noslēdz sarunas ar «Lufthansu» un «Easyjet» par daļu pārdošanu

Plānots, ka ceturtdien, 12.oktobrī, Vācijas lidsabiedrība „Air Berlin”, kura pagājušajā mēnesī paziņoja par bankrotu, noslēdz pārrunas, ar citu vācu lidsabiedrību „Lufthansa”, kā arī britu aviokompāniju „Easyjet”, par savu daļu pārdošanu.

Sarunām pietuvināti avoti atklāj, ka vienošanās ar „Lufthansu” panākta par daļu „Air Berlin” aktīvu iegādi, to skaitā zemo cenu austriešu lidsabiedrības "Niki" un reģionālās aviokompānijas "Walter" struktūrvienību iegādi, bet ar „Easyjet” notiek sarunas par aptuveni 30 lidmašīnu iepirkumu.

 “Lufthansa” iegādāsies vairāk nekā pusi lidmašīnu no “Air Berlin” gaisa kuģu flotes.

 “Lufthansa” vadītājs Karstens Špors paziņojis, ka ir parakstīts līgums, ka “Lufthansa” iegādāsies 81 no 144 “Air Berlin” lidmašīnām un pārņems 3000 no 8500 darbiniekiem.

Vācu mediji iepriekš vēstīja, ka “Lufthansa” par 81 lidmašīnas iegādi varētu maksāt līdz 300 miljoniem eiro. Šo vienošanos vēl būs nepieciešams apstiprināt Eiropas Savienības institūcijām, un šis process var ilgt vairākas nedēļas vai mēnešus.

"Air Berlin" lidsabiedrības vadītāja Tomasa Vinkelmana vēstule darbiniekiem atklāja, ka neatkarīgi no šo pārrunu iznākuma lidojumi pēc 28.oktobra vairs nebūs iespējami, ja vien nenotiks būtisks pavērsiens.

Vācijas otra lielākā lidsabiedrība par bankrotu paziņoja 15. augustā, neilgi pēc tam, kad tās lielākais akcionārs - Abū Dabī bāzētā lidsabiedrība «Etihad Airways» - vairs nav sniedzis finansiālu atbalstu.

„Air Belin” jau pēdējos gadus strādājis ar zaudējumiem, un arī pēc vairākkārtējiem reorganizācijas pūliņiem lidsabiedrībai nav izdevies uzlabot savu finansiālo stāvokli.

Lai būtu iespējams nodrošināt avioreisus, Vācijas valdība piešķīra kredīta līniju 150 miljonu eiro apmērā.

Lidsabiedrība izmaksās kompensācijas vai piešķirs citas aviobiļetes tikai tiem pasažieriem, kuri biļetes iegādājušies pēc lidsabiedrības maksātnespējas pasludināšanas 15. augustā.

1 komentārs
Kristiāna Ratniece
Esmu vairākas reizes lidojusi ar "Lufthansa" uz dažādām valstīm , biļetes vienmēr iegādājos [url]http://avio.lv/aviokompanija/lufthansa-biletes/[/url] . Lidojumu laikā ieguvu tikai pozitīvas emocijas, tāpēc prieks bija lasot šo rakstu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti