Aicina bezdarbnieces bez maksas apgūt informācijas tehnoloģiju prasmes

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) aicina sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem pieteikties bezmaksas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) prasmju apguvei. LIKTA un NVA kopīgi piedāvātie kursi ir daļa no starptautiska projekta “Women4IT”. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē un digitālajos darbos.

NVA informēja, ka aicina pieteikties mācībām, izmantojot tīmekļa vietnē esošo tiešsaistes pieteikšanās formu. Vispirms jāizpilda tests, lai novērtētu savu gatavību digitālajam darbam. Pēc testa izpildes jāizvēlas viena no sešām piedāvātajām profesijām, kurām nepieciešamās digitālās prasmes var apgūt mācībās.

Pašlaik tiek piedāvāts apgūt digitālās prasmes tādām profesijām kā klientu apkalpošanas speciālists, informāciju sistēmu testētājs, datu aizsardzības speciālists, datu analītiķis, projektu koordinators un digitālo mediju praktiķis.

Tāpat minētajā resursā, ko kopīgi izveidojusi LIKTA un vēl astoņas Eiropas valstis, pieejamas infografikas un apraksti par katru profesiju, lai potenciālajām mācību dalībniecēm būtu saprotams, kādi darba pienākumi katrā profesijā ir jāveic, kādas prasmes būtu jāpārvalda un kādām īpašībām jāpiemīt.

Projekts “Women 4IT” paredz ne tikai nodrošināt prasmju bezmaksas apgūšanu iepriekš norādītajai mērķa grupai, bet arī atbalstu darba vietas atrašanā pēc mācību pabeigšanas.

Lai veicinātu jaunu sieviešu, kuras pašlaik nemācās un arī nestrādā, iesaistīšanos mācībās un vēlāk darba tirgū, LIKTA un NVA ir noslēgušas sadarbības līgumu. Tā mērķis ir jaunu sieviešu informēšana un iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos, veicinot viņu konkurētspēju un nodarbinātību Latvijā. Sadarbība tiek veidota, Latvijā īstenojot starptautiskās partnerības projektu “Women4IT”, kas tiek finansēts Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas fonda jauniešu nodarbinātības programmas ietvaros un kura mērķis ir veicināt jaunu sieviešu iesaisti IKT profesijās un digitālajos darbos.

LIKTA un NVA aicina bezdarbnieces vecumā no 18 līdz 29 gadiem izmantot projekta piedāvātās iespējas. Informācija par projekta “Women4IT” mācībām būs pieejama NVA pie karjeras konsultantiem.

KONTEKSTS:

Uz šī gada 22. jūliju bija reģistrētas 220 bezdarbnieces vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuru pēdējā nodarbošanās bija saistīta ar IT profesijām: Rīgas reģionā - 155, Kurzemes reģionā - 23, Latgales reģionā - 20, Zemgales reģionā - 12 un Vidzemes reģionā - 10 sievietes. Savukārt ar IT saistīto profesiju vēlas apgūt 196 NVA reģistrētās bezdarbnieces: Rīgas reģionā - 123, Latgales reģionā – 27, Kurzemes reģionā – 26, Zemgales reģionā – 15 un Vidzemes reģionā - 5 sievietes.

NVA reģistrētās bezdarbnieces vēlas apgūt tādas ar IT saistītās profesijas kā datu ievades operators, grafikas dizainers, programmētājs, informācijas ievadīšanas operators un citas. NVA datu bāzē 22. jūlijā bija aktuāla 371 vakance IT jomā, informēja NVA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti