Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Trupovnieku

Rīta Panorāma

Divi starptautiski projekti satiekas Dailes teātrī

Intervija ar Solvitu Āboltiņu

Āboltiņa: Nodokļa reformas tapšanā «parādās neprofesionalitāte»

Finanšu ministrijas piedāvātā nodokļu reforma paredz daudz pozitīvu lietu, taču tās ieviešana radīs pusmiljarda eiro iztrūkumu, un šobrīd nav skaidrs, kā to kompensēs, tāpēc parādās zināma skepse un neprofesionalitāte veidā, kā reformu izstrādā, LTV “Rīta panorāmai” sacīja koalīcijas partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Viņa sacīja, ka “Vienotība” konceptuāli atbalsta reformas piedāvājumā paredzēto minimālās algas celšanu, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma diferencēšanu, uzņēmuma ienākuma nodokļa atcelšanu reinvestētai peļņai un iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanu.  

Taču “mēs saprotam, ka šīs pozitīvās lietas kaut ko maksā, un tā maksa ir pusmiljards eiro”, kas ir kaut kā jākompensē, sacīja Āboltiņa.

Āboltiņa norādīja, ka šobrīd FM piedāvājumā trūkst šīs skaidrības par kompensācijas mehānismiem, nav modeļa, kur ņems naudu veselības aprūpes jomā iecerētajām reformām un uzlabojumiem. 

Tāpēc ir diezgan apšaubāmi, ka visus pozitīvos mērķus varēs sasniegt, ir arvien lielāka skepse, mums skaidro, ka jāpaciešas un kādreiz būs labāk, bet iestādēm un pašvaldībām ir jāzina, kā tās dzīvos nākamgad, kāds būs budžets, sacīja Āboltiņa.

Viņa pauda bažas, ka rudenī “mums pēkšņi atnesīs [2018.gada] budžetu un teiks – ministrijas, procentus griežam nost”.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti