Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Trupovnieku

Rīta Panorāma

Divi starptautiski projekti satiekas Dailes teātrī

Intervija ar Solvitu Āboltiņu

Āboltiņa: Nodokļa reformas tapšanā «parādās neprofesionalitāte»

Finanšu ministrijas piedāvātā nodokļu reforma paredz daudz pozitīvu lietu, taču tās ieviešana radīs pusmiljarda eiro iztrūkumu, un šobrīd nav skaidrs, kā to kompensēs, tāpēc parādās zināma skepse un neprofesionalitāte veidā, kā reformu izstrādā, LTV “Rīta panorāmai” sacīja koalīcijas partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Viņa sacīja, ka “Vienotība” konceptuāli atbalsta reformas piedāvājumā paredzēto minimālās algas celšanu, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma diferencēšanu, uzņēmuma ienākuma nodokļa atcelšanu reinvestētai peļņai un iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanu.  

Taču “mēs saprotam, ka šīs pozitīvās lietas kaut ko maksā, un tā maksa ir pusmiljards eiro”, kas ir kaut kā jākompensē, sacīja Āboltiņa.

Āboltiņa norādīja, ka šobrīd FM piedāvājumā trūkst šīs skaidrības par kompensācijas mehānismiem, nav modeļa, kur ņems naudu veselības aprūpes jomā iecerētajām reformām un uzlabojumiem. 

Tāpēc ir diezgan apšaubāmi, ka visus pozitīvos mērķus varēs sasniegt, ir arvien lielāka skepse, mums skaidro, ka jāpaciešas un kādreiz būs labāk, bet iestādēm un pašvaldībām ir jāzina, kā tās dzīvos nākamgad, kāds būs budžets, sacīja Āboltiņa.

Viņa pauda bažas, ka rudenī “mums pēkšņi atnesīs [2018.gada] budžetu un teiks – ministrijas, procentus griežam nost”.  

8 komentāri
Antra
Āboltiņa runā tikai runāšanas pēc, Vienotībai zemi reitingi un neko cilvēku labā nav izdarījuši, tai skaitā pati Āboltiņa. Lai FM ministre strādā- vismaz reāli pasāķumi paredzēti un cerības uz izmaiņām. Klausījos arī interviju ar FM ministri, ja viņu nenoēdīs tā pati Āb. un citi, varētu būt vismaz kaut kāds uzlbojums.
:-)
Piedodiet, bet finanšu ministre ir spējīga "noēst" vairākas Āboltiņas. Finanšu ministre galvenokārt domā tikai par uzņēmēju un pašvaldības vadītāju interesēm.
hello
jā, nu iepriekšējie nodokļu murgojumi bija izcili profesionāli- tieši kā visas 100 "gudrās" galvas un viņu 400 personu lielais apkalpojošais personāls!
Seniors
Aboltina , vai TEV pasai neskiet , kad laiks butu , nolikt deputates mandatu ? Varbut , pietiks raust , Latvijas TAUTAS naudu ? Vai , ar deputatu kvotam , nepietika , JUSU maciniem ???Seit , skaidri redzams , kad par TAUTU - nedoma ! Galvenais , kad pasiem tiek !!! Labak , butu klusejusi , jo vel neesam aizmirsusi , ka iekluvi Saeima !!! Mes , Latviesu TAUTA , to atceresimies , vel ILGI !!!
kurzemniece
Tā nu mēs turpinām mīņāties uz vietas. Viens solis uz priekšu, divi atpakaļ. Pāēdušais neēdušo nesaprot. Dzīvoju mazpilsētā, redzu kā pašvaldība tērē naudu, un tur darba vietasaug kā sēnes pēc lietus un pārsvarā radi un tuvi draugi. Pārējiem no tās naudas nekāda liela labuma nav.
Dāvis
Tas taču nākošgada Saeimas vēlēšanu ievads, nekas vairāk.
Jānis
ZZS gatavojas vēlēšanām.
laikam fakts
ka šo jauno piedāvājumu skatīs un vētīs un tas turpināsies arī nākošo gadu! Pēc vēlēšanām sāks domāt ko ar šo ideju darīt
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti