«ABLV Bank» klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 100 miljoni eiro

"ABLV Bank" klientiem garantētajās atlīdzībās līdz šim izmaksāti 103 miljoni eiro. Tādējādi garantētā atlīdzība no 3.marta līdz 13.aprīlim izmaksāta kopumā 5722 "ABLV Bank” klientiem, liecina bankas "Citadele" informācija.

No 5722 klientiem, kas saņēmuši valsts garantēto atlīdzību, 4406 ir bijuši vietējie Latvijas iedzīvotāji vai juridiskās personas. Savukārt 1316 ir bijuši starptautiskie klienti.

Atbilstoši Noguldījumu garantiju likumam valsts garantēto atlīdzību var saņemt "ABLV Bank” Latvijas un starptautiskie klienti – privātpersonas un juridiskās personas, kam "ABLV Bank” ir noguldījumi.

Valsts garantētā atlīdzība attiecas uz visiem noguldītāja līdzekļiem – gan uz termiņnoguldījumiem, gan norēķinu kontiem, algu kontiem, krājkontiem un citiem, izņemot finanšu instrumentu kontus.

Katrs noguldītājs var saņemt atlīdzību līdz 100 000 eiro – atbilstoši tam, cik liela noguldījuma summa konkrētajam klientam ir "ABLV Bank” kontos.

Valsts garantēto atlīdzību būs iespējams saņemt piecus gadus – līdz pat 2023.gada 3.martam.

Tie klienti, kam noguldījumu summa "ABLV Bank" pārsniedz valsts noteiktos 100 000 eiro griestus, varēs pieteikt savas kā kreditora prasības "ABLV Bank" likvidācijas procesā.

KONTEKSTS:

"ABLV Bank" problēmas publiski izskanēja 13.februārī, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās, pēc kā bankai radās grūtības. 

Naktī uz 24.februāri Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieņēma lēmumu, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka "ABLV Bank" tiks likvidēta, un tās glābšana nav sabiedrības interesēs. "ABLV Bank" ārkārtas akcionāru pilnsapulce 26. februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju. No  3.marta "Citadelē" sākta garantēto atlīdzību izmaksa "ABLV Bank" klientiem.

Garantēto atlīdzību izmaksai "ABLV Bank" klientiem nepieciešami 480 miljoni eiro, kurus banka iepriekš ieskaitīja FKTK kontā, kurā tiek glabāti Noguldījumu garantiju fonda līdzekļi. 87,8% "ABLV Bank" klientu tiks segti pilnībā visi noguldījumi, tostarp no iekšzemes klientiem visi noguldījumi tiks segti 97,8%. Kopumā "ABLV Bank" ir 22 830 klientu, tostarp iekšzemes klientu skaits ir 8468, bet 14 362 ir ārvalstu klienti.

"ABLV Bank" pēc aktīvu apjoma pērn beigās bija trešā lielākā banka Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti