Tā kā Baltijas enerģētikas centrs spēj saražot līdz pat septiņām reizēm vairāk atjaunīgās elektroenerģijas, nekā nepieciešams reģiona patēriņam, tas varētu nodrošināt Baltijas valstīm būtisku ieguldījumu Eiropas dekarbonizācijas mērķu sasniegšanā.
Papildus reģionālās enerģētiskās neatkarības veicināšanai Baltijas enerģētikas mezgls sekmētu zaļās enerģijas ražošanu, paātrinātu eksportu un piesaistītu energoietilpīgas rūpniecības nozares, kas vēlas saņemt zaļo enerģiju par konkurētspējīgu cenu.
Projektam ir arī potenciāls ražot jaunus energoproduktus, piemēram, zaļo ūdeņradi un tā atvasinājumus, plašā mērogā un par pieņemamām cenām.
"Ja mums izdosies, Baltijas valstis varētu kļūt par nozīmīgu spēlētāju Eiropas enerģijas tirgū," sacīja Lietuvas enerģētikas ministrs Daiņus Kreivis. "Šis enerģētikas centrs var stimulēt turpmāku atjaunīgās enerģijas izaugsmi, piesaistīt nozares, kas meklē ilgtspējīgus enerģētikas risinājumus, un galu galā radīt ekonomiskus ieguvumus visam reģionam."
Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (Zaļo un Zemnieku savienība) uzsvēra: "Baltijas valstis ir bagātas ar dabas resursiem, mums ir milzīgs potenciāls ražot zaļo enerģiju, nodrošinot zemākas cenas iedzīvotājiem un uzņēmumiem, nodrošinot reģiona konkurētspēju un kļūstot par stabilu un ilgtspējīgu enerģijas eksporta partneri Eiropai."
Baltijas enerģētikas mezgla iniciatīva iemieso kopīgu redzējumu par ilgtspējīgu izaugsmi un energoapgādes drošību Ziemeļeiropā. Izveidojot centru, kas apvieno atjaunīgo energoresursu jaudu ar liela mēroga pārvades sistēmu uz kontinentu, Baltijas valstis stiprinās savu noturību, veicinās Eiropas klimata mērķu sasniegšanu un radīs pārrobežu sadarbības enerģētikas jomā plānu, iecerējušas Baltijas valstis.