Arī ASV riska kapitāla fonda "8VC" vadošais partneris Džo Lonsdeils paziņojis, ka vēstījumi par Krievijas oligarhu Avena un Vladimira Moškoviča līdzdalību darījumā ir viltus ziņas. Šajā fondā, kam pieder mazāk nekā 1% "X" akciju, neesot ieguldīts neviens dolārs Avena vai Moškoviča līdzekļu.
Jau vēstīts, ka fondā "8VC" strādā Avena un Moškoviča dēli, kas absolvējuši prestižas ASV augstskolas. Fonds iegulda līdzekļus dažādās nozarēs, arī aizsardzības uzņēmumos.
To vidū ir tehnoloģiju uzņēmumi "Palantir", kura līdzdibinātājs ir Lonsdeils, un "Anduril", kam ir miljardus dolāru vērti līgumi ar Pentagonu, jaunuzņēmumi "Saronic" un "Epirus", kas ražo jūras dronus un izstrādā pretdronu sistēmas. Turklāt "8VC" kopā ar NATO Inovāciju fondu ieguldījis līdzekļus Lielbritānijas moderno kompozītmateriālu ražotājā "iCOMAT".
Komentējot sociālajos tīklos izplatītos apgalvojumus par palīdzību Maskam iegādāties "Twitter", Avena advokāts Jānis Kārkliņš aģentūrai LETA uzsvēra, ka jebkuri apgalvojumi, kas cenšas saistīt Avenu vai viņam piederošos uzņēmumus ar šo darījumu, "ir pilnīgi nepamatoti un nepatiesi".
"Avens nekad nav bijis saistīts ar šīm aktivitātēm, un jebkuri mēģinājumi apgalvot pretējo ir apzināta mēģināšana sniegt maldinošas jeb viltus ziņas," komentē Kārkliņš. Viņš arī pauda izbrīnu, ka pat pietiekami nopietni un respektabli avoti publicē šādu nepārbaudītu un nepatiesu informāciju.
Jau vēstīts, ka, atbildot uz "Forbes" pieprasījumu, Lonsdeils platformā "X" publicējis garu ierakstu, kurā viņš nosauca Moškoviču junioru par "superzvaigzni", bet Denisu Avenu – par "talantīgu" darbinieku.
"Mēs neesam saņēmuši naudu no viņu tēviem vai viņu tēvu draugiem, un mums tā arī nav vajadzīga," norāda Lonsdeils.
Kā ziņots, Avenam un Mihailam Fridmanam noteiktas ASV, Lielbritānijas, Eiropas Savienības (ES) un citu valstu sankcijas, jo šīs valstis uzskata, ka viņi ir Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam pietuvināti cilvēki un apkalpo Kremļa intereses, arī Krievijas agresiju Ukrainā.
ES Tiesa aprīlī atcēla ES Padomes lēmumu par Avenam un Fridmanam 2022. gada 28. februārī noteiktajām sankcijām. Tiesa uzskata, ka, lai gan ar ES Padomes izvirzītajiem argumentiem var pierādīt Avena un Fridmana sava veida saistību ar Putinu vai viņam pietuvinātajām personām, tie neļauj konstatēt, ka viņi būtu atbalstījuši darbības vai politiku, kas grauj vai apdraud Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību, vai ka viņi būtu snieguši materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas amatpersonām, kas ir atbildīgas par Krimas aneksiju.
Latvijas valdība šovasar nolēma iesniegt apelācijas sūdzības par šo ES Tiesas spriedumu.