Panorāma

Latgales vēsturiskajai zemei apstiprina karogu

Panorāma

Valdība atbalsta pedagogu algu pieaugumu

Ministrijas maina pārstāvjus ostu valdēs

Ministri maina pārstāvjus ostu valdēs; daži kandidāti – bez pieredzes ostu nozarē

Latvijas brīvostās gaidāmas pārmaiņas. Divi ministri lēmuši mainīt savus pārstāvjus vairākās ostu valdēs. Ministri skaidro, ka nepieciešami viņu izraudzīti cilvēki, kuriem var uzticēties. Daži no kandidātiem ir bez iepriekšējas pieredzes ostu nozarē.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts") lēmis nomainīt savus pārstāvjus divās ostās. Uz Rīgas brīvostu virza uzņēmēju Edgaru Štelmaheru, kurš ir Rīgas domes deputāts, bet uz Ventspils brīvostu – uzņēmēju Ivaru Landmani.

Pašreizējie valdes locekļi ir iepriekšējā ministra izvēlēti. Sprindžuks skaidroja, ka valdēs nepieciešami cilvēki, kuriem viņš var uzticēties: "Jau vairāk nekā simt dienas ir iepriekšējā ministra virzīti pārstāvji. (..) Man bija jāpieņem lēmumus, ko virzīt. Es ilgi raudzījos, lai atrastu tiešām profesionālas personas, kas ir ar ostu un tranzītnozares pieredzi, kā arī cilvēkus, kuriem es varu uzticēties."

Tikmēr satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība) personāla maiņu plāno Liepājas un Rīgas ostās. Argumenti līdzīgi. Kandidāti gan ne.

Vitenbergs valdēs vēlas redzēt juristes, kurām nav pieredzes ostās: "Es kā prioritāti izvirzu, lai Satiksmes ministriju ostās pārstāv profesionāli juristi, un šīs kandidātes arī tādas ir. Tā ir tāda ierasta prakse, ka ministri virza savus pārstāvjus, kas pārstāv ministrijas intereses. Un šis ir tas gadījums."

Liepājā Ineses Bērziņas vietā izvirzīta Dana Bārbale, kura pašlaik ir Ogres novada izpilddirektora vietniece. Bet Rīgas brīvostā vēlas pienākumus uzticēt Lienei Priedītei-Kanēvičai, kura pašlaik ir ministrijas Juridiskā departamenta direktore. 

Bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits ("Konservatīvie"), kurš virzīja un atbalstīja ostu reformu ar mērķi mazināt politisko ietekmi, uzskata, ka pašlaik notiek atgriešanās vecajās sliedēs.

"Ostu pārstāvju maiņa ir notikusi vai notiek labākajās seno laiku tradīcijās. Tiek virzīti politiski pietuvināti cilvēki.

Nav pamatojuma šādai nomaiņai. Nedz saredzams, kādu profesionālo pienesumu vai kādā veidā Satiksmes ministrijas intereses varētu pārstāvēt konkrētā ieteiktā persona, kas pēc darba apraksta un raksturojuma ir nodarbojusies ar sociālās jomas jautājumiem vienā konkrētā pašvaldībā," norādīja Linkaits.

Arī Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks pauda izbrīnu par ministra lēmumu virzīt cilvēkus bez iepriekšējas pieredzes ostu nozarē.

"Šodien mēs runājam par graudiem, prāmju satiksmi, par ūdens eksportu vai kādu īpašu augstas vērtības produktu, kas saražots Latvijā. Šeit nepieciešami zinoši cilvēki, ar pietiekošām zināšanām un pieredzi, lai mēs varētu paskatīties arī 5 un 10 gadus uz priekšu," "TV Kurzeme" sacīja Sesks.

Ministrs līdz šim nav ar viņu runājis, bet cer, ka to drīzumā darīs. Sarunas nav notikušas arī ar pašreizējiem valdes locekļiem, norādīja ministrijas līdzšinēja pārstāve Liepājas ostā Inese Bērziņa: "Nē, man ar ministru nav bijusi saruna par šo tēmu."

Viņa līdz šim arī neesot saņēmusi nekādas sūdzības par savu darbu, tāpēc nenojauta par nodomu viņu aizvietot. Arī Māris Sprindžuks nav sazinājies ar saviem pārstāvjiem, atzīstot, ka šos cilvēkus nepazīst.

Citas ministrijas pašlaik neplāno mainīt savus pārstāvjus ostās.

Jāpiemin, ka viens no ostu pārvaldes reformas mērķiem bija mazināt politiķu ietekmi ostu vadības iecelšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti