Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā aprīlī samazinājies līdz 5,8%

Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā 2023. gada aprīlī bija 5,8%, un salīdzinājumā ar martu tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Vīriešu bezdarba līmenis aprīlī samazinājās par 0,4 procentpunktiem līdz 6,4 %, bet sieviešu – par 0,2 procentpunktiem līdz 5,2%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,7%, un kopš marta tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem.

Salīdzinot ar 2022. gada aprīli, faktiskā bezdarba līmenis ir samazinājies par 1,0 procentpunktu, reģistrētā – par 0,8 procentpunktiem.

2023. gada aprīlī Latvijā bija 54,9 tūkstoši bezdarbnieku (24,3 tūkstoši sieviešu un 30,6 tūkstoši vīriešu), kas ir par 2,7 tūkstošiem mazāk nekā martā un par 8,9 tūkstošiem mazāk nekā 2022. gada aprīlī. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1,9 tūkstošiem, bet sieviešu – par 0,8 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

"Tas, ka bezdarba apjoms samazinās, it sevišķi pietuvojoties vasaras sezonai ar dažādiem sezonālajiem darbiem, ir saprotama un loģiska tendence. Tas, ko daudz diskutējam arī uzņēmēju starpā, ka patiesībā nereti tā lielākā problēma ir, ka pieejamais darbaspēks nav gana kvalificēts," LTV norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti