Novērtējumam «Dažādībā ir spēks» šogad pieteikušies 43 darba devēji

Jau sesto gadu Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) aicina darba devējus piedalīties novērtējumā "Dažādībā ir spēks". Tā ir iespēja gan privātiem uzņēmumiem, gan valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, aizpildot anketu, pašiem novērtēt savu darba vidi, attieksmi pret darbiniekiem un klientiem, viņu vecumu, dzimumu, fiziskām īpašībām un citiem aspektiem. Savukārt eksperti izvērtē, ko uzņēmumā vajadzētu uzlabot. Ko darba devējiem dod piedalīšanās dažādības izvērtēšanā?

Novērtējumam «Dažādībā ir spēks» šogad pieteikušies 43 darba devēji
00:00 / 03:57
Lejuplādēt

SIF Sociālās saliedētības departamenta vadītāja Alda Sebre stāstīja, ka sešu gadu laikā novērtējumā "Dažādībā ir spēks" piedalījušies 165 darba devēji, šogad pieteikušies 46.

"Mūsu sabiedrība vienmēr ir bijusi un būs dažāda – mēs esam jauni un veci, sievietes un vīrieši, cilvēki ar invaliditāti. Tādi ir mūsu darbinieki, un tādi ir arī mūsu klienti. Ja mēs domājam kaut vai par vides piekļūstamību, kā mūsu klients var iekļūt mūsu uzņēmuma telpās vai kā mēs pielāgojam izglītības iestādes, lai cilvēki ar invaliditāti tur var tikt iekšā, vai mēs domājam par sudraba paaudzi un viņu izmantošanu darba vidē – tie jautājumi ir tik daudzi un dažādi.

Un tas nav atkarīgs no tā, vai tev ir simtiem darbinieku vai tev ir 10 darbinieki, jo 10 darbinieki katrs var būt ar dažādām pieredzēm, zināšanām un iespējām," teica Sebre.

Lai gan visaktīvāk kustībā "Dažādībā ir spēks" piedalās Skandināvijas meitas uzņēmumi Latvijā un 74% no uzņēmumiem, kas piedalās novērtējumā, atrodas Rīgā, pietiekušās arī tādas iestādes, kā, piemēram, Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca. Alise Seile stāstīja, ka uzņēmums vienlaikus grib mazināt gan stereotipus par psihiatriju kopumā, gan reģionu slimnīcām.

"Es domāju, ka vēl joprojām sabiedrībā valda uzskats, ka šīs reģionu iestādes, it īpaši slimnīcas, tās ir tālu, ka nekas nenotiek un ka viņi tur ir varbūt mazliet aizvēsturiski. Un vispār mēs piedalāmies šajā novērtējumā tādēļ, lai saņemtu, protams, trešās puses izvērtējumu un turpmāk uzlabotu savas darbības un veidotu jaunus attīstības plānus. Katru gadu tiek domāts arvien jaunu risinājumu veidošanā, pieņemsim, par pasākumiem, lai mēs integrētu dažādas darbinieku vecuma grupas. Piemēram, vienam interesēs vairāk kāda aktīvāka atpūta, kas būs varbūt jaunāks. Mūsu vidējais darbinieku vecums ir 50+, tas nozīmē, mums ir jādomā, lai mēs spējam arī šādu grupu iekļaut, un tad mums tur ir vingrošanas, tad mums ir semināri par veselīgu uzturu.  Eksperti ieteica atjaunot Ētikas kodeksu, un otrs ir par vides pieejamību slimnīcā. Šobrīd mēs ļoti, ļoti aktīvi gaidām šo navigācijas vides pieejamību un neesam vēl līdz galam arī varbūt atjaunojuši zīmes mūsu teritorijā. Tā ka, jā, tās ir tādas lietas, ko mēs cenšamies uzlabot," sacīja Seile.

Šogad puse no darba devējiem novērtējumam "Dažādībā ir spēks" pieteikušies pirmo reizi. Viņu vidū ir arī Rīgas domes kapitālsabiedrība "Getliņi".

Uzņēmuma projektu vadītāja vides izglītības jomā Inese Avota stāstīja, ka uzņēmums vēlas labāk izprast dažādības aspektus un saņemt ekspertu rekomendācijas, ko vajadzētu pilnveidot.

"Jā, mums uzņēmumā strādā cilvēki arī ar īpašām vajadzībām. Es domāju, ka tas dod sabiedrībai kopumā [ziņu], ka ikvienam ir iespējas atrast darbu, nopelnīt sev iztiku. Uzņēmumam ir lepnums un prieks, ka mēs esam fleksibli un mēs esam iekļaujoši. Ja mēs mēģinām kaut kādas projektu komandas apzināti veidot, – viens mums tur vairāk radošais, viņam daudz ideju, otrs vairāk izpildītājs, – tad, ja mēs apzināmies arī šīs dažādās cilvēku prasmes un apzināti viņus kombinējam sadarbības projektos, tad tie arī var kļūt veiksmīgāki un uzņēmums iegūst konkurētspējā, peļņā un tamlīdzīgi. Tāpēc tā dažādība ir svarīga arī mums," sacīja Avota.

Kādu novērtējumu saņems tie 43 darba devēji, kas šogad piedalījās dažādības novērtējumā, uzzināsim 30. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti