Izmēģinājuma lidojumā agrīnam raķetes prototipam tiek pārbaudīts, cik aerodinamisks izdevies prototips, vai kameras un sensori strādās un kas vēl jāpilnveido.
Uzņēmumā svarīga loma ir raķešu konstruktoram Andrejam Puķītim, kurš jau iepriekš, ar studentiem strādājot, veidojis prototipus. Arī tādus, kuri uzlidojuši vairāk nekā kilometra augstumā. Uzņēmumā "Frankenburg Technologies" viņam ir svarīga loma, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc pirmo reālo raķešu rūpnīcu uzņēmums iecerējis būvēt Latvijā.
Uzņēmuma izpilddirektors ir Igaunijas bijušais Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs, kurš norāda, – lai viss izdotos, svarīga loma būs arī studentiem Latvijā.
"Es nedomāju, ka daudzi latvieši to zina, bet Latvijai ir liela pieredze raķešu būvniecībā. Viens no jūsu talantīgākajiem tehniskajiem pasniedzējiem ar šo darbojas un, manuprāt, ar tādiem kopā ir jāaug," atzīst "Frankenburg Technologies" izpilddirektors Kusti Salms.
Tāpēc ceturtdien, 14. novembrī, ar Rīgas Tehnisko universitāti parakstīts sadarbības līgums. Mērķis ir izveidot tādas raķetes, kuras varēs notriekt dronus.
"Viss šis koncepts ir par raķeti, kura bāzēta uz viegli pieejamām daļām, kuras var nopirkt lielos daudzumos par pieejamu cenu. Konceptuālā izstrāde tieši tāda tika veikta," skaidro Puķītis.
Plānots, ka jau pēc pusgada varētu sākties pirmo prototipu pārvēršana par reālo produktu. Ilgtermiņā nepieciešami arī inženieri, kuri strādās uzņēmumā un pilnveidos raķetes. Tāpēc arī šis parakstītais sadarbības līgums ar universitāti.
"Tas ir tas, ko viņi arī grib. Viņi būs inženieri, kas strādās uzņēmumā.
Bet jau studiju laikā viņi strādā pie projektiem, kas nodrošina tās iemaņas, lai viņi varētu šādā uzņēmumā strādāt," stāsta Rīgas Tehniskās universitātes rektors Tālis Juhna.
Vienošanās arī paredz, ka "Frankenburg Technologies" atbalstīs studentu komandas, kas vēlas veikt raķešu zinātnes pētījumus, kuriem citkārt nebūtu finansējuma.