Pret to ir vides aizstāvji, kas atgādina par nepieciešamību pasargāt mežus, ko dēvē arī par pasaules plaušām.
"Eiropas Savienība ir nozīmīgs mežu izciršanas virzītājspēks visā pasaulē. ES ir otra lielākā mežu izciršanas veicinātāja pasaulē aiz Ķīnas, kurai ir daudz lielāks iedzīvotāju skaits. Tas nenozīmē, ka ES ārzemēs izcērt mežus. Tas nozīmē, ka liela daļa produktu, ko importējam un patērējam Eiropas Savienībā, tiek ražoti uz mežu rēķina visā pasaulē," skaidroja organizācijas "ClientEarth" pārstāvis Maikls Raiss.
Noteikumiem vajadzēja stāties spēkā nākamajā gadā, taču daudzi uzņēmēji un to partneri visā pasaulē pauda bažas par ieviešanas problēmām.
Izmaiņas precizē nosacījumus, sniedz lielāku skaidrību un paredz, ka lielajām kompānijām tie būs jāpiemēro no nākamā gada 30. decembra, bet mazajiem uzņēmumiem – no 2026. gada 30. jūnija. Tāpēc šoreiz jāatzīst, ka izmaiņas ir nepieciešamas, un to skaidri pamatoja kāds Beļģijā bāzēts loģistikas uzņēmums, kas ieved kakao, kafiju un citus produktus. Tā darbiniekiem vajagot precīzi zināt importa un muitas noteikumus, dokumentu noformēšanas nianses, kā arī jābūt brīvai pieejai visai informācijai.
Šādas prasības attieksies arī uz citiem produktiem, tai skaitā palmu eļļu, soju, koksni, liellopiem un kaučuku.