Mediji: Trampa kļūšana par ASV prezidentu ietekmēs arī Ķīnas un Dienvidkorejas ekonomiku

Pēc Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās Ķīna varētu nākt klajā ar plāniem savas ekonomikas stimulēšanai, bet viņa protekcionisma politika varētu samazināt Dienvidkorejas izaugsmi, prognozē mediji.

BBC: Trampa prezidentūra varētu saasināt attiecības starp ASV un Ķīnu

Gaidāms, ka Ķīna, gatavojoties Donalda Trampa otrajai prezidentūrai, nāks klajā ar jauniem pasākumiem, lai stimulētu savu krītošo ekonomiku.

Tramps uzvarēja vēlēšanās, balstoties uz solījumu par augstiem importa nodokļiem, tostarp pat par 60 % tarifu Ķīnā ražotām precēm.

Britu raidsabiedrība BBC prognozē, ka Trampa uzvara, visticamāk, kavēs Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina plānus pārveidot valsti par tehnoloģiju lielvalsti un vēl vairāk saasinās attiecības starp divām pasaules lielākajām ekonomikām.

Kopš pandēmijas Ķīnas izaugsmi ir palēninājusi nekustamo īpašumu lejupslīde, pieaugošais valsts parāds un bezdarbs, kā arī zemais patēriņš.

Savā pirmajā pilnvaru termiņā Tramps piemēroja Ķīnas precēm pat 25% muitas tarifus.

Spiediens no Vašingtonas nemazinājās arī pēc tam, kad Tramps 2021. gadā pameta Balto namu. Džo Baidena administrācija pasākumus saglabāja spēkā un dažos gadījumos tos paplašināja.

Varētu sabremzēt Dienvidkorejas izaugsmi

Trampa gaidāmā prezidentūra ietekmē arī Dienvidkorejas ekonomiku.

Pirms Trampa atgriešanās ASV prezidenta amatā ekonomisti atkal samazinājuši Dienvidkorejas izaugsmes prognozes, jo viņa īstenotā protekcionisma politika var vēl vairāk pasliktināt lielākās eksportētājvalsts perspektīvas, tā liecina ziņu aģentūras "Bloomberg" aptauja, kurā savu viedokli pauda teju 40 ekonomistu.

Turpmāka izaugsmes tempa samazināšanās radītu bažas Korejas Bankai un varētu veicināt turpmāku procentu likmju samazināšanu, lai atbalstītu tautsaimniecību nākamajā gadā.

KONTEKSTS:

ASV prezidenta vēlēšanas notika 2024. gada 5. novembrī. Tajās uzvarēja bijušais ASV prezidents, republikāņu kandidāts Donalds Tramps, sakaujot līdzšinējo ASV viceprezidenti, demokrāti Kamalu Harisu. Tramps amatā stāsies nākamā gada 20. janvārī.

Neskatoties uz Trampam izvirzītajām apsūdzībām un notiesājošajam spriedumam, republikāņiem izdevies Trampu atgriezt valsts vadītāja amatā un arī pārņemt kontroli pār parlamenta augšpalātu Senātu.

Tramps pirmajā uzrunā solīja "zelta laikmetu" Amerikai, norādot, ka savas prezidentūras laikā ASV liks pirmajā vietā. Tikmēr Kamala Harisa, atzīstot zaudējumu vēlēšanās, aicināja amerikāņus pieņemt rezultātu, lai varētu īstenot miermīlīgu varas nodošanu Trampam.

Eksperti uzskata, ka Trampa panākumu atslēga vēlēšanu kampaņā bija konservatīvisms, kā arī ekonomikas un migrācijas jautājumu aktualizēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti