«Latvijas Autoceļu uzturētāja» apgrozījums pērn sarucis par 14,3%, peļņa sasniegusi 1,1 miljonu eiro

Valsts AS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" (LAU) apgrozījums 2023. gadā bija 67,2 miljoni eiro, kas ir par 14,3% mazāk nekā 2022. gadā, turpretī peļņa 2023. gadā sasniedza 1,1 miljonu eiro, kas ir ievērojami vairāk par uzņēmuma 2022. gadā nopelnīto 1361 eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Savukārt 2,2 miljoni eiro ieguldīti tehnoloģisko iekārtu un transportlīdzekļu iegādei. LAU dividendēs valstij no pagājušā gada peļņas izmaksāts 709 805 eiro un nodokļos samaksāts 10,1 miljons eiro.

"2023. gads bija pārmaiņu un izaicinājumu pilns. Augustā noslēdzās deviņu gadu posms, kad LAU izbeidza pildīt valsts deleģēto funkciju valsts autoceļu ikdienas uzturēšanā. Šobrīd LAU autoceļu uzturēšanas un būvniecības jomā konkurē brīvajā tirgū ar citiem tirgus dalībniekiem.

Brīvā tirgus konkurences apstākļos LAU ieguva tiesības uzturēt 100% visus valsts autoceļus un ir viens no lielākajiem pašvaldību un meža ceļu uzturēšanas darbu veicējiem.

Esam apliecinājuši, ka spējam pielāgoties pārmaiņām un esam konkurētspējīgs, profesionāls tirgus spēlētājs uzturēšanas jomā. Uz to norāda uzņēmuma stabilie finanšu rādītāji, kā arī tas, ka spējam attīstīt jaunus sadarbības veidus un darbības virzienus. Uzņēmuma stabilitāti novērtē arī bankas, ko apliecina pievienotās kredītprocentu likmju samazināšana," skaidroja LAU valdes priekšsēdētājs Vilnis Vitkovskis.

LAU atzīmēja, ka regulāri un mērķtiecīgi tiek pārskatīta LAU iekšējo procesu organizācija un resursu efektivizācijas iespējas. Uzsākta tehnikas parka atjaunošana, kā arī procesu automatizācija un digitalizācija – pie tā tiks strādāts arī turpmāk, jo izstrādāts digitalizācijas transformācijas plāns nākamajiem trijiem gadiem.

Lai samazinātu elektroenerģijas patēriņu un izmaksas, ir uzstādīta pirmā saules elektrostacija administrācijas teritorijā Krustpils ielā 4.

Plānots turpināt aprīkot ar saules paneļiem arī citus objektus.

Nozīmīgs projekts, kas tika uzsākts pērn, ir LAU kļūšana par "KEKAVA ABT" partneri pirmajam infrastruktūras publiskās un privātās partnerības (PPP) projektam Latvijā, nodrošinot Ķekavas apvedceļa uzturēšanu. Tāpat nozīmīgi attīstības projekti ir LAU dalība Latvijas–Baltkrievijas robežas infrastruktūras būvniecībā un žoga izbūvē uz Latvijas–Krievijas robežas.

LAU veic teju 200 dažādus autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus ziemas un vasaras periodā, piedaloties pašvaldību izsludinātos atklātās iepirkumu procedūrās, kā arī tiek veikti autoceļu būvniecības darbi.

LAU ir vairāk nekā 1000 darbinieku, uzņēmums ir arī viens no lielākajiem darba devējiem valsts reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti