Sadaļas Sadaļas

Zviedrijas pilsētā Malmē protesti pret antimusulmaņu akciju pāraug grautiņos

Protesti Zviedrijas pilsētā Malmē piektdienas vakarā pārauga ielu grautiņos. Sanākušie pauda neapmierinātību, ka nedaudz agrāk pilsētā tika publiski sadedzināts korāns. Musulmaņu svētās grāmatas dedzināšanā bija jāpiedalās arī radikālajam Dānijas politiķim Rasmusam Paludanam. Tomēr viņš netika ielaists Zviedrijā.

Aptuveni 300 cilvēku piektdienas vakarā bija izgājuši Zviedrijas dienvidu pilsētās Malmes ielās, lai protestētu pret antimusulmaņu akciju, kas norisinājās dažas stundas iepriekš. Attēlos var redzēt, ka sanākušie ir dedzinājuši riepas un paletes, kā arī apmētāja policiju ar dažādiem priekšmetiem. 

Malmē nemieros ielās protestē pret Korāna dedzināšanuArtjoms Konohovs

Protestētāju neapmierinātību izsauca galēji labējo ekstrēmistu sarīkotā korāna dedzināšana. Kaut arī Malmes policija šo akciju bija aizliegusi, pamatojoties ar drošības un sabiedriskās kārtības apsvērumiem, daži cilvēki tik un tā paspēja sadedzināt musulmaņu svētās grāmatas kopiju. Vēl daži ir publiski spēlējuši futbolu ar korāna izdevumu.

Vietējās policijas pārstāvis ziņu aģentūrai "Reuters" teica, ka viņš saskata saikni starp aizliegto korāna dedzināšanas pasākumu un protestiem, kas vakarā izvērtās tajā pašā pilsētas rajonā.

Arī portāls thelocal.se reportāžā no notikuma vietas citēja vairākus jaunus vīriešus, kuri piedalījās grautiņos vai tos vēroja. Daži nosodīja vardarbību un teica, ka tie, kuri apmētā policiju ar akmeņiem, dara kaunu savai reliģijai. Turpretī citi ir pārliecināti, ka viņiem būtu jāparāda policijai, ka korāna dedzināšana neesot pieļaujama. Vēl kāds pauž bažas par to, ka šie notikumi tikai vēl vairāk padziļinās plaisu Zviedrijas sabiedrībā.

Korāna dedzināšanā bija paredzēts piedalīties radikālajam Dānijas politiķim Rasmusam Paludanam. Viņš vada galēji labējo partiju, kas iestājās par visu imigrantu izraidīšanu, kuri nenāk no rietumvalstīm. Tomēr Paludans ir ticis aizturēts uz Zviedrijas robežas un izraidīts no valsts. Tagad viņam ir liegta iebraukšana Zviedrijā uz diviem gadiem.

Radikālais politiķis ir uzrakstījis savā "Facebook" lapā, ka viņš ir izraidīts no Zviedrijas uz diviem gadiem, kamēr izvarotāji un slepkavas vienmēr ir laipni lūgti.

Paludans jau iepriekš ir dedzinājis korānu, kas tika aptīts ar cūkgaļas šķiņķi. Kā zināms, cūkgaļa korānā minēta kā viens no aizliegtajiem ēdieniem, un tādēļ musulmaņi to neēd.

Jūnijā tiesa Dānijā atzina Paludanu par vainīgu rasismā, apmelošanā un sodīja par bīstamu braukšanu. Tiesa viņam piesprieda trīs mēnešu cietumsodu, tomēr politiķis ir solījis šo spriedumu pārsūdzēt.

Video ieraksti liecina, ka vienā no publiskās uzstāšanās reizēm Paludans cita starpā ir sacījis, ka dāņi esot pārāk attīstīti, lai viņiem būtu jādzīvo kopā ar musulmaņu kultūras atkritumiem. Pats politiķis apgalvo, ka viņš šādus vārdus neesot sacījis un ka video ir veidojis kāds cits viņa politiskā spēka atbalstītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt